CORSAIR HXi Series 2023 HX1000i PSU
Gamintojas: CORSAIR
Prekės kodas (MPN): CP-9020259-EU
Prekės kodas (MPN): CP-9020259-EU
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 2 vnt. 1-5 d.d. 2 / - vnt. | 288,22 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | CORSAIR HXi Series HX1000i - power supply - ultra-low noise - 1000 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 3.0/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Platinum |
| Weight: | 3.71 kg |
| Localisation: | Europe |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, +12 V |
| Power capacity: | 1000 Watt |
| Output current: | +3.3V - 25 A +5V - 25 A +12V - 83. |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX 1 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX1 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 140 mm fan |
| Included accessories: | Screws, cable ties |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas HXi Series power supplies give you extremely tight voltage control, virtually silent operation, and a fully modular cable set. With all Japanese 105 °C capacitors, they're a great choice for high performance PCs where reliability is essential. 80 PLUS Platinum efficiency reduces operating cost and excess heat, and together with Zero RPM Fan Mode technology, gives you virtually silent operation. With Corsair Link Digital support, you can monitor power supply performance, toggle single rail or multi rail mode, and control fan speed directly from your desktop. And, the fully modular, low profile cable set makes builds and upgrades easy, with clean, great-looking results. Funkcijos Corsair Link Integration for monitoring performance and adjustment of fan speed and multi-rail/single rail mode 80 PLUS Platinum efficiency, delivering 92% energy efficiency at real world load conditions ZeroRPM mode for fanless operation at low loads and outstanding noise reduction 140 mm thermally controlled fluid dynamic bearing fan spins up as needed Fully Modular low profile cables for easy installation, less clutter, and helps maximize airflow through your computer's chassis Fan self-test switch to determine fan functionality even before installation Over-voltage protection, under-voltage protection, and short circuit protection, over power protection, over temperature protection provide maximum safety to your critical system components |
| Product description: | CORSAIR HXi Series HX1000i - power supply - ultra-low noise - 1000 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 3.0/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Platinum |
| Weight: | 3.71 kg |
| Localisation: | Europe |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, +12 V |
| Power capacity: | 1000 Watt |
| Output current: | +3.3V - 25 A +5V - 25 A +12V - 83. |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX 1 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX1 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 140 mm fan |
| Included accessories: | Screws, cable ties |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas
HXi Series power supplies give you extremely tight voltage control, virtually silent operation, and a fully modular cable set. With all Japanese 105 °C capacitors, they're a great choice for high performance PCs where reliability is essential. 80 PLUS Platinum efficiency reduces operating cost and excess heat, and together with Zero RPM Fan Mode technology, gives you virtually silent operation.
With Corsair Link Digital support, you can monitor power supply performance, toggle single rail or multi rail mode, and control fan speed directly from your desktop. And, the fully modular, low profile cable set makes builds and upgrades easy, with clean, great-looking results.
Funkcijos
Corsair Link Integration for monitoring performance and adjustment of fan speed and multi-rail/single rail mode
80 PLUS Platinum efficiency, delivering 92% energy efficiency at real world load conditions
ZeroRPM mode for fanless operation at low loads and outstanding noise reduction
140 mm thermally controlled fluid dynamic bearing fan spins up as needed
Fully Modular low profile cables for easy installation, less clutter, and helps maximize airflow through your computer's chassis
Fan self-test switch to determine fan functionality even before installation
Over-voltage protection, under-voltage protection, and short circuit protection, over power protection, over temperature protection provide maximum safety to your critical system components