CORSAIR 2025 RMx Shift Series RM750x PSU
Gamintojas: CORSAIR
Prekės kodas (MPN): CP-9020298-EU
Prekės kodas (MPN): CP-9020298-EU
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
10 mėn.
10 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 5 vnt. 1-5 d.d. 5 / - vnt. | - | 171,58 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | CORSAIR RMx SHIFT Series RM750x - power supply - fully modular - 750 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 3.1/ EPS12V |
| Cybenetics certification: | Cybenetics Gold |
| Weight: | 2.84 kg |
| Localisation: | Europe |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, +12 V, +5Vsb V |
| Power capacity: | 750 Watt |
| Output current: | +3.3V - 20 A +5V - 20 A +12V - 62. |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 140 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 16 cm x 15 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas The CORSAIR RM750x from the RMx SHIFT Series is a fully modular power supply that delivers reliable performance and exceptional efficiency. With a power output of 750 W, this internal power supply is designed for PC and server compatibility. The fully modular design allows users to connect only the cables they need, resulting in a neater setup and improved airflow. Equipped with advanced protective features and a fluid dynamic bearing cooling fan, it ensures optimal operation while minimizing noise. With a Cybenetics Gold certification, the RM750x provides high efficiency and performance, making it a smart choice for any build. Funkcijos Fully modular cable management for a clean build 750 W power output suitable for demanding systems Comprehensive protective features ensure safe operation Efficient 140 mm cooling fan designed for quiet operation Cybenetics Gold certification for high efficiency |
| Product description: | CORSAIR RMx SHIFT Series RM750x - power supply - fully modular - 750 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 3.1/ EPS12V |
| Cybenetics certification: | Cybenetics Gold |
| Weight: | 2.84 kg |
| Localisation: | Europe |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, +12 V, +5Vsb V |
| Power capacity: | 750 Watt |
| Output current: | +3.3V - 20 A +5V - 20 A +12V - 62. |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 140 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 16 cm x 15 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas
The CORSAIR RM750x from the RMx SHIFT Series is a fully modular power supply that delivers reliable performance and exceptional efficiency. With a power output of 750 W, this internal power supply is designed for PC and server compatibility. The fully modular design allows users to connect only the cables they need, resulting in a neater setup and improved airflow. Equipped with advanced protective features and a fluid dynamic bearing cooling fan, it ensures optimal operation while minimizing noise. With a Cybenetics Gold certification, the RM750x provides high efficiency and performance, making it a smart choice for any build.
Funkcijos
Fully modular cable management for a clean build
750 W power output suitable for demanding systems
Comprehensive protective features ensure safe operation
Efficient 140 mm cooling fan designed for quiet operation
Cybenetics Gold certification for high efficiency