CISCO Meraki MS250-48FP Switch
Gamintojas: CISCO
Prekės kodas (MPN): MS250-48FP-HW
Prekės kodas (MPN): MS250-48FP-HW
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 11922,79 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Cisco Meraki Cloud Managed MS250-48FP - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x SFP+ |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 740 W |
| Performance: | Stacking bandwidth: 80 Gbps Switching capacity: 176 Gbps |
| Mac address table size: | 32K entries |
| Jumbo frame support: | 9600 bytes |
| Routing protocol: | OSPFv2, VRRP, IGMP |
| Remote management protocol: | HTTP, SNMP |
| Features: | LLDP support, cable test, QoS, E-mail alert, Zero Touch Auto Provisioning, static routing, DHCP server, DH |
| Compliant standards: | IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1w, IEEE 802.1D, IEEE |
| Power: | AC 120/230 V (40 - 60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 48.46 cm x 51.6 cm x 4.38 cm |
| Weight: | 5.82 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The Cisco Meraki MS250-24 is a 24-port cloud-managed stackable enterprise-class access switch with four SFP+ uplinks, support for redundant power supplies for mission critical environments, and IP routing. The MS250 family includes integrated client and layer 7 application visibility, remote troubleshooting tools like live packet capture and cable test. The MS250 family is 100% cloud-managed via the intuitive, browser-based Meraki dashboard, and includes a rich, out-of-the-box feature set without additional cost and complexity. Funkcijos Centrally managed from the cloud Layer 7 application and client visibility QoS for voice and video Enterprise security |
| Product description: | Cisco Meraki Cloud Managed MS250-48FP - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - L3 - Managed - stackable |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x SFP+ |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 740 W |
| Performance: | Stacking bandwidth: 80 Gbps Switching capacity: 176 Gbps |
| Mac address table size: | 32K entries |
| Jumbo frame support: | 9600 bytes |
| Routing protocol: | OSPFv2, VRRP, IGMP |
| Remote management protocol: | HTTP, SNMP |
| Features: | LLDP support, cable test, QoS, E-mail alert, Zero Touch Auto Provisioning, static routing, DHCP server, DH |
| Compliant standards: | IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1w, IEEE 802.1D, IEEE |
| Power: | AC 120/230 V (40 - 60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 48.46 cm x 51.6 cm x 4.38 cm |
| Weight: | 5.82 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The Cisco Meraki MS250-24 is a 24-port cloud-managed stackable enterprise-class access switch with four SFP+ uplinks, support for redundant power supplies for mission critical environments, and IP routing. The MS250 family includes integrated client and layer 7 application visibility, remote troubleshooting tools like live packet capture and cable test. The MS250 family is 100% cloud-managed via the intuitive, browser-based Meraki dashboard, and includes a rich, out-of-the-box feature set without additional cost and complexity.
Funkcijos
Centrally managed from the cloud
Layer 7 application and client visibility
QoS for voice and video
Enterprise security