CISCO Catalyst 9166D1 WiFi 6E AP
Gamintojas: CISCO
Prekės kodas (MPN): CW9166D1-E
Prekės kodas (MPN): CW9166D1-E
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
3 mėn.
3 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1931,00 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Cisco Catalyst 9166D1 - radio access point - Wi-Fi 6E, Bluetooth |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External |
| Ram: | 2 GB |
| Flash memory: | 1 GB |
| Data link protocol: | Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEE |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Capacity: | Spatial streams: 12 |
| Os required: | Cisco IOS XE 17.12.1 or later |
| Power over ethernet (poe) suppor: | UPOE |
| Dimensions (wxdxh): | 24.13 cm x 24.13 cm x 5.79 cm |
| Weight: | 1.59 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The Catalyst 9166D1 - designed for use cases and areas with high ceilings such as auditoriums, warehouses, and other large open space areas. The Catalyst 9166D1 should be leveraged where typically external antennas would be required. And because the Catalyst 9166D1 uses a built-in directional antenna, it eliminates the need for additional hardware to achieve ideal wireless coverage. Funkcijos Wi-Fi 6 and Wi-Fi 6E (802.11ax) XOR radio Environmental sensors AP power optimizations CleanAir Pro |
| Product description: | Cisco Catalyst 9166D1 - radio access point - Wi-Fi 6E, Bluetooth |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External |
| Ram: | 2 GB |
| Flash memory: | 1 GB |
| Data link protocol: | Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEE |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Capacity: | Spatial streams: 12 |
| Os required: | Cisco IOS XE 17.12.1 or later |
| Power over ethernet (poe) suppor: | UPOE |
| Dimensions (wxdxh): | 24.13 cm x 24.13 cm x 5.79 cm |
| Weight: | 1.59 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The Catalyst 9166D1 - designed for use cases and areas with high ceilings such as auditoriums, warehouses, and other large open space areas. The Catalyst 9166D1 should be leveraged where typically external antennas would be required. And because the Catalyst 9166D1 uses a built-in directional antenna, it eliminates the need for additional hardware to achieve ideal wireless coverage.
Funkcijos
Wi-Fi 6 and Wi-Fi 6E (802.11ax)
XOR radio
Environmental sensors
AP power optimizations
CleanAir Pro