CHIEFTEC Value 400W efficacity 80p.c.
Gamintojas: CHIEFTEC
Prekės kodas (MPN): APB-400B8
Prekės kodas (MPN): APB-400B8
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 3 vnt. 1-5 d.d. 3 / - vnt. | - | 37,50 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Chieftec VALUE SERIES APB-400B8 - Gamer Series - power supply - 400 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3 |
| Input voltage: | AC 230 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 400 Watt |
| Output current: | +5V - 18 A +3.3V - 22 A +12V1 - 18 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 1 x power 4 pin ATX |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Colour: | Silver |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.7 cm |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas The APB-400B8 of the VALUE SERIES offers both quality and efficiency at a highly competitive pricing. Equipped with a vast amount of required connectors, long native cables and a silent running fan with installed thermal board, the PSU runs quietly on full load and provides REAL power, thereby providing all security features. |
| Product description: | Chieftec VALUE SERIES APB-400B8 - Gamer Series - power supply - 400 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3 |
| Input voltage: | AC 230 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 400 Watt |
| Output current: | +5V - 18 A +3.3V - 22 A +12V1 - 18 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 1 x power 4 pin ATX |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Colour: | Silver |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.7 cm |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas
The APB-400B8 of the VALUE SERIES offers both quality and efficiency at a highly competitive pricing. Equipped with a vast amount of required connectors, long native cables and a silent running fan with installed thermal board, the PSU runs quietly on full load and provides REAL power, thereby providing all security features.