CHIEFTEC Task 700W certified 80Plus
Gamintojas: CHIEFTEC
Prekės kodas (MPN): TPS-700S
Prekės kodas (MPN): TPS-700S
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 67,75 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Chieftec TASK Series TPS-700S - power supply - 700 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3/ EPS12V/ PS/2 |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Bronze |
| Weight: | 1.74 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 700 Watt |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 1 x power 8 pin EPS |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas The Chieftec TASK Series PSUs are true to their name, and take on any task they are required for without any trouble. These power supplies will also serve excellently for builds inside larger cases. |
| Product description: | Chieftec TASK Series TPS-700S - power supply - 700 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3/ EPS12V/ PS/2 |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Bronze |
| Weight: | 1.74 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 700 Watt |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 1 x power 8 pin EPS |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas
The Chieftec TASK Series PSUs are true to their name, and take on any task they are required for without any trouble. These power supplies will also serve excellently for builds inside larger cases.