CHIEFTEC SteelPower SERIES 650W ATX 12V
Gamintojas: CHIEFTEC
Prekės kodas (MPN): BDK-650FC
Prekės kodas (MPN): BDK-650FC
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 94,62 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Chieftronic SteelPower Series BDK-650FC - power supply - 650 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Bronze |
| Weight: | 1.65 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 650 Watt |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas The SteelPower Series from Chieftronic brings many of the well-received and proven upmarket features and components from the PowerPlay series into the mainstream gamer's market. Gamers can now benefit from the tight voltage regulation and low ripple thanks to the use of half-bridge LLC converters with DC-DC technology as well as premium Japanese capacitors in combination with 80PLUS Bronze efficiency and fully modular cable management. The design of the PSU comes in a rugged understated look. Funkcijos 80 PLUS Bronze certied efficiency Fully modular cable management Half-bridge LLC converter with DC-to-DC technology Premium Japanese capacitors FDB 12cm fan |
| Product description: | Chieftronic SteelPower Series BDK-650FC - power supply - 650 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Bronze |
| Weight: | 1.65 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 650 Watt |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas
The SteelPower Series from Chieftronic brings many of the well-received and proven upmarket features and components from the PowerPlay series into the mainstream gamer's market. Gamers can now benefit from the tight voltage regulation and low ripple thanks to the use of half-bridge LLC converters with DC-DC technology as well as premium Japanese capacitors in combination with 80PLUS Bronze efficiency and fully modular cable management. The design of the PSU comes in a rugged understated look.
Funkcijos
80 PLUS Bronze certied efficiency
Fully modular cable management
Half-bridge LLC converter with DC-to-DC technology
Premium Japanese capacitors
FDB 12cm fan