CHIEFTEC PSU 350W SFX 80PLUS BRONZE bulk
Gamintojas: CHIEFTEC
Prekės kodas (MPN): BFX-350BS
Prekės kodas (MPN): BFX-350BS
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 9 vnt. 1-5 d.d. 9 / - vnt. | - | 52,51 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Chieftec BFX Smart Series 350W - power supply - 350 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3/ SFX12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Bronze |
| Weight: | 1 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 350 Watt |
| Output current: | +5V - 18 A +3.3V - 18 A +12V1 - 29 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 1 x power 8 pin EPS |
| Cooling system: | 90 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 12.5 cm x 10 cm x 6.4 cm |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas The BFX Series combines an 80 PLUS Bronze efficiency and a modern technical platform based on DC-DC technology into a compact SFX form factor that ensured reliability and high performance. With the inclusion of a 9cm fan, while keeping the total length of the PSU to 10 cm, the BFX Series stays very compact, while benefitting from a quiet fan operation. All modern protection mechanisms are included for peace of mind. Funkcijos 80 PLUS Bronze certified efficiency DC-to-DC technology OCP and OTP protection |
| Product description: | Chieftec BFX Smart Series 350W - power supply - 350 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3/ SFX12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Bronze |
| Weight: | 1 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 350 Watt |
| Output current: | +5V - 18 A +3.3V - 18 A +12V1 - 29 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 1 x power 8 pin EPS |
| Cooling system: | 90 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 12.5 cm x 10 cm x 6.4 cm |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas
The BFX Series combines an 80 PLUS Bronze efficiency and a modern technical platform based on DC-DC technology into a compact SFX form factor that ensured reliability and high performance. With the inclusion of a 9cm fan, while keeping the total length of the PSU to 10 cm, the BFX Series stays very compact, while benefitting from a quiet fan operation. All modern protection mechanisms are included for peace of mind.
Funkcijos
80 PLUS Bronze certified efficiency
DC-to-DC technology
OCP and OTP protection