CHIEFTEC PowerUp 850W ATX 12V
Gamintojas: CHIEFTEC
Prekės kodas (MPN): GPX-850FC
Prekės kodas (MPN): GPX-850FC
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 123,15 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Chieftronic PowerUp Series 850W - power supply - 850 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.53 |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Weight: | 2.4 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 850 Watt |
| Output current: | +3.3V - 20 A +5V - 20 A +12V - 70. |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin +12 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas With the PowerUp series, Chieftronic aims to bring the well-received technical quality and high performance of the PowerPlay series to the mainstream gamer's market. With modern full-bridge LLC and DC-to-DC technology, extremely low ripple values and tight voltage regulation can be achieved. A high power-density design allows this series to deliver up to 850W of power in a compact form factor, measuring only 14 cm in total length, while achieving 80 PLUS Gold certified efficiency. The compact size combined with the fully modular cable management allows the PowerUp series to be used conveniently in smaller builds, where a short PSU is needed, while long, flat cables support builds even in very large gaming cases. Funkcijos 80 PLUS Gold certified efficiency Fully modular cable management Full-bridge LLC converter with DC-to-DC technology Low ripple and tight voltage regulation |
| Product description: | Chieftronic PowerUp Series 850W - power supply - 850 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.53 |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Weight: | 2.4 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 850 Watt |
| Output current: | +3.3V - 20 A +5V - 20 A +12V - 70. |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin +12 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas
With the PowerUp series, Chieftronic aims to bring the well-received technical quality and high performance of the PowerPlay series to the mainstream gamer's market. With modern full-bridge LLC and DC-to-DC technology, extremely low ripple values and tight voltage regulation can be achieved.
A high power-density design allows this series to deliver up to 850W of power in a compact form factor, measuring only 14 cm in total length, while achieving 80 PLUS Gold certified efficiency. The compact size combined with the fully modular cable management allows the PowerUp series to be used conveniently in smaller builds, where a short PSU is needed, while long, flat cables support builds even in very large gaming cases.
Funkcijos
80 PLUS Gold certified efficiency
Fully modular cable management
Full-bridge LLC converter with DC-to-DC technology
Low ripple and tight voltage regulation