CHIEFTEC PowerPlay 750W ATX 12V 80 PLUS
Gamintojas: CHIEFTEC
Prekės kodas (MPN): GPU-750FC
Prekės kodas (MPN): GPU-750FC
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 137,02 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Atx12v version: | 2.3 |
| Depth (cm): | 16 |
| Height (cm): | 8.6 |
| Molex: | 3 |
| Motherboard connector: | 20+4pin |
| Pci-e vga power connectors: | 4 x 8(6+2)pin |
| Pfc: | Active |
| Power supply output: | 750W |
| Product description: | CHIEFTEC PowerPlay 750W ATX 12V 80 PLUS Gold Active PFC 140mm silent fan |
| Psu fan size: | 14 cm |
| Sata connectors: | 9 |
| Width (cm): | 15 |
Aprašymas The Chieftronic PowerPlay series builds on Chieftec's many years of experience developing top-quality power-supplies and combines 80 PLUS Gold, premium Japanese capacitors for low ripple noise with an eye-catching fan filter design to offer an attractive PSU for users who want a true top-tier product. Featuring a rugged build quality, the PowerPlay series measures only 160mm in length, therefore comfortably fitting into almost any system supporting ATX format PSU's and leaving plenty of space for easy cable management. This combination of efficiency, performance and build design makes the PowerPlay series a true top-of-the-line model leading Chieftronic's PSU line-up. Funkcijos Fully modular cable management 80 PLUS Gold efficiency Premium Japanese capacitors for minimal ripple noise Quality case housing finish with eye-catching fan filter design |
| Atx12v version: | 2.3 |
| Depth (cm): | 16 |
| Height (cm): | 8.6 |
| Molex: | 3 |
| Motherboard connector: | 20+4pin |
| Pci-e vga power connectors: | 4 x 8(6+2)pin |
| Pfc: | Active |
| Power supply output: | 750W |
| Product description: | CHIEFTEC PowerPlay 750W ATX 12V 80 PLUS Gold Active PFC 140mm silent fan |
| Psu fan size: | 14 cm |
| Sata connectors: | 9 |
| Width (cm): | 15 |
Aprašymas
The Chieftronic PowerPlay series builds on Chieftec's many years of experience developing top-quality power-supplies and combines 80 PLUS Gold, premium Japanese capacitors for low ripple noise with an eye-catching fan filter design to offer an attractive PSU for users who want a true top-tier product.
Featuring a rugged build quality, the PowerPlay series measures only 160mm in length, therefore comfortably fitting into almost any system supporting ATX format PSU's and leaving plenty of space for easy cable management.
This combination of efficiency, performance and build design makes the PowerPlay series a true top-of-the-line model leading Chieftronic's PSU line-up.
Funkcijos
Fully modular cable management
80 PLUS Gold efficiency
Premium Japanese capacitors for minimal ripple noise
Quality case housing finish with eye-catching fan filter design