CHIEFTEC Polaris 1250W 80Plus Gold
Gamintojas: CHIEFTEC
Prekės kodas (MPN): PPS-1250FC
Prekės kodas (MPN): PPS-1250FC
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 207,84 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Chieftec Polaris Series 1250W - power supply - 1250 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Weight: | 2.7 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 1250 Watt |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 140 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 16 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas The Polaris Series brings CHIEFTEC's trusted and proven experience with high quality, 80 PLUS Gold certified, fully modular power supplies back to the forefront of modern technology. Polaris Series PSU's feature state-of-the-art technical design including LLC half-bridge converter with DC-to-DC technology, as well as high power-density to allow higher efficiency and power output with a more compact size. Funkcijos 80 PLUS Gold certified efficiency Fully modular cable management LLC Half-Bridge converter with DC-to-DC technology |
| Product description: | Chieftec Polaris Series 1250W - power supply - 1250 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Weight: | 2.7 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 1250 Watt |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 140 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 16 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas
The Polaris Series brings CHIEFTEC's trusted and proven experience with high quality, 80 PLUS Gold certified, fully modular power supplies back to the forefront of modern technology. Polaris Series PSU's feature state-of-the-art technical design including LLC half-bridge converter with DC-to-DC technology, as well as high power-density to allow higher efficiency and power output with a more compact size.
Funkcijos
80 PLUS Gold certified efficiency
Fully modular cable management
LLC Half-Bridge converter with DC-to-DC technology