CHIEFTEC Photon RGB 650W ATX 12V 90 proc
Gamintojas: CHIEFTEC
Prekės kodas (MPN): GDP-650C-RGB
Prekės kodas (MPN): GDP-650C-RGB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 92,38 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Atx12v version: | 2.3 |
| Depth (cm): | 16 |
| Height (cm): | 8.7 |
| Molex: | 3 |
| Motherboard connector: | 20+4pin |
| Pci-e vga power connectors: | 4 x 8(6+2)pin |
| Pfc: | Active |
| Power supply output: | 650W |
| Product description: | CHIEFTEC Photon RGB 650W ATX 12V 90 proc Gold Active PFC 140mm silent RGB fan |
| Psu fan size: | 14 cm |
| Sata connectors: | 6 |
| Width (cm): | 15 |
Aprašymas The highly innovative Photon GOLD series are aimed at gamers and enthusiasts, looking for the ultimate in power, longevity, performance and of course, RGB lightning effects and all this at a highly affordable price. The +5V addressable LED connector of the PSU offers an extreme wide range of lightening modes and effects, supports all renowned RGB lightening synchronization systems such as ASUS AURA SYNC, MSI MYSTIC LIGHT SYNC, ASROCK POLYCHROME SYNC and GIGABYTE RGB FUSION. Photon GOLD series in addition provide a vast number of predefined and MBindependent lightening modes and effects, which are set via a button on the rear of the power supply while a minute toggle switch, equally located on the rear of the PSU allows the choice between the M/B RGB control (if available) or the integrated modes and effects. With its vast amount of extra-long cables and an efficiency of 90% @230V, the models of the Photon GOLD series stands out as a perfect RGB gaming solutions. Funkcijos Supports all renowned RGB synchronization systems Rainbow RGB fan with a +5V addressable LED connector High-Performance (90% Eff. @230V) RGB Gaming |
| Atx12v version: | 2.3 |
| Depth (cm): | 16 |
| Height (cm): | 8.7 |
| Molex: | 3 |
| Motherboard connector: | 20+4pin |
| Pci-e vga power connectors: | 4 x 8(6+2)pin |
| Pfc: | Active |
| Power supply output: | 650W |
| Product description: | CHIEFTEC Photon RGB 650W ATX 12V 90 proc Gold Active PFC 140mm silent RGB fan |
| Psu fan size: | 14 cm |
| Sata connectors: | 6 |
| Width (cm): | 15 |
Aprašymas
The highly innovative Photon GOLD series are aimed at gamers and enthusiasts, looking for the ultimate in power, longevity, performance and of course, RGB lightning effects and all this at a highly affordable price. The +5V addressable LED connector of the PSU offers an extreme wide range of lightening modes and effects, supports all renowned RGB lightening synchronization systems such as ASUS AURA SYNC, MSI MYSTIC LIGHT SYNC, ASROCK POLYCHROME SYNC and GIGABYTE RGB FUSION.
Photon GOLD series in addition provide a vast number of predefined and MBindependent lightening modes and effects, which are set via a button on the rear of the power supply while a minute toggle switch, equally located on the rear of the PSU allows the choice between the M/B RGB control (if available) or the integrated modes and effects. With its vast amount of extra-long cables and an efficiency of 90% @230V, the models of the Photon GOLD series stands out as a perfect RGB gaming solutions.
Funkcijos
Supports all renowned RGB synchronization systems
Rainbow RGB fan with a +5V addressable LED connector
High-Performance (90% Eff. @230V) RGB Gaming