CHIEFTEC ECO Series 500W ATX-12V V.2.3
Gamintojas: CHIEFTEC
Prekės kodas (MPN): GPE-500S
Prekės kodas (MPN): GPE-500S
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 58,52 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Atx12v version: | 2.3 |
| Depth (cm): | 14 |
| Height (cm): | 8.7 |
| Molex: | 2 |
| Motherboard connector: | 24pin |
| Pci-e vga power connectors: | 1 x 6pin |
| Pfc: | Active |
| Power supply output: | 500 W |
| Psu fan size: | 12 cm |
| Sata connectors: | 4 |
| Width (cm): | 15 |
Aprašymas The name ECO stands for maximum efficiency, ecological values and a era of power supplies. Compatible with all current standards and certified by TÜV amongst many others and with a fixed voltage of 230V being the European standard, the ECO series is a reliable and efficient companion for modern IT structures which thereby also fulfills all ENERGY STAR 5.0 requirements as stipulated by the EU. Funkcijos Undervoltage protection Overvoltage protection Short-circuit protection Overload protection Automatic fanspeed control |
| Atx12v version: | 2.3 |
| Depth (cm): | 14 |
| Height (cm): | 8.7 |
| Molex: | 2 |
| Motherboard connector: | 24pin |
| Pci-e vga power connectors: | 1 x 6pin |
| Pfc: | Active |
| Power supply output: | 500 W |
| Psu fan size: | 12 cm |
| Sata connectors: | 4 |
| Width (cm): | 15 |
Aprašymas
The name ECO stands for maximum efficiency, ecological values and a era of power supplies. Compatible with all current standards and certified by TÜV amongst many others and with a fixed voltage of 230V being the European standard, the ECO series is a reliable and efficient companion for modern IT structures which thereby also fulfills all ENERGY STAR 5.0 requirements as stipulated by the EU.
Funkcijos
Undervoltage protection
Overvoltage protection
Short-circuit protection
Overload protection
Automatic fanspeed control