CHIEFTEC BDF 1000W CM 80PLUS Bronze PFC
Gamintojas: CHIEFTEC
Prekės kodas (MPN): BDF-1000C
Prekės kodas (MPN): BDF-1000C
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 149,32 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Atx12v version: | 2.3 |
| Depth (cm): | 16 |
| Height (cm): | 8.7 |
| Molex: | 3 |
| Motherboard connector: | 20+4pin |
| Pci-e vga power connectors: | 6 x 8(6+2)pin |
| Pfc: | Active |
| Power supply output: | 1000 W |
| Product description: | CHIEFTEC BDF 1000W CM 80PLUS Bronze PFC |
| Psu fan size: | 14 cm |
| Sata connectors: | 9 |
| Width (cm): | 15 |
Aprašymas With the PROTON series, CHIEFTEC advances into the DC to DC power supply technology. The series allows for energy conservation, as well as a much higher efficiency and power stability, which in turn ensures a higher longevity of installed components. The efficiency of the PROTON series is certified at 80 PLUS BRONZE thereby fulfilling all ENERGY STAR 5,0 and higher requirements as stipulated by the EU. |
| Atx12v version: | 2.3 |
| Depth (cm): | 16 |
| Height (cm): | 8.7 |
| Molex: | 3 |
| Motherboard connector: | 20+4pin |
| Pci-e vga power connectors: | 6 x 8(6+2)pin |
| Pfc: | Active |
| Power supply output: | 1000 W |
| Product description: | CHIEFTEC BDF 1000W CM 80PLUS Bronze PFC |
| Psu fan size: | 14 cm |
| Sata connectors: | 9 |
| Width (cm): | 15 |
Aprašymas
With the PROTON series, CHIEFTEC advances into the DC to DC power supply technology. The series allows for energy conservation, as well as a much higher efficiency and power stability, which in turn ensures a higher longevity of installed components. The efficiency of the PROTON series is certified at 80 PLUS BRONZE thereby fulfilling all ENERGY STAR 5,0 and higher requirements as stipulated by the EU.