CHIEFTEC 850W ATX 100-240V 80+Bronze PSU
Gamintojas: CHIEFTEC
Prekės kodas (MPN): BPX-850-C
Prekės kodas (MPN): BPX-850-C
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 11 vnt. 1-5 d.d. 11 / - vnt. | - | 87,02 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Chieftec VITA SM3 BPX-850-C - power supply - 850 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 3.1/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Bronze |
| Weight: | 1.9 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V, +5Vsb V |
| Power capacity: | 850 Watt |
| Output current: | +5V - 18 A +3.3V - 18 A +12V1 - 70 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX 2 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX1 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas The Chieftec VITA SM3 BPX-850-C power supply offers reliable performance for demanding applications. With a robust power output of 850 W, it is designed to support high-performance systems while maintaining efficiency. The semi-modular design helps to reduce cable clutter, allowing for improved airflow and easier installation. This power supply includes multiple protection features such as overcurrent, overvoltage, and short-circuit protection to ensure the safety of your components. The cooling system is equipped with a 120 mm fan that operates efficiently, providing effective heat dissipation. The product is compliant with various standards, such as RoHS and WEEE, making it an environmentally responsible choice for users. Funkcijos 850 W of reliable power output Semi-modular cable management to reduce clutter Multiple protection features for enhanced safety Efficient 120 mm fan for cooling Compliant with RoHS, WEEE, and other standards |
| Product description: | Chieftec VITA SM3 BPX-850-C - power supply - 850 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 3.1/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Bronze |
| Weight: | 1.9 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V, +5Vsb V |
| Power capacity: | 850 Watt |
| Output current: | +5V - 18 A +3.3V - 18 A +12V1 - 70 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX 2 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX1 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
The Chieftec VITA SM3 BPX-850-C power supply offers reliable performance for demanding applications. With a robust power output of 850 W, it is designed to support high-performance systems while maintaining efficiency. The semi-modular design helps to reduce cable clutter, allowing for improved airflow and easier installation.
This power supply includes multiple protection features such as overcurrent, overvoltage, and short-circuit protection to ensure the safety of your components. The cooling system is equipped with a 120 mm fan that operates efficiently, providing effective heat dissipation. The product is compliant with various standards, such as RoHS and WEEE, making it an environmentally responsible choice for users.
Funkcijos
850 W of reliable power output
Semi-modular cable management to reduce clutter
Multiple protection features for enhanced safety
Efficient 120 mm fan for cooling
Compliant with RoHS, WEEE, and other standards