CHIEFTEC 750W ATX 100-240V 80+Bronze PSU
Gamintojas: CHIEFTEC
Prekės kodas (MPN): BPX-750-C
Prekės kodas (MPN): BPX-750-C
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 12 vnt. 1-5 d.d. 12 / - vnt. | - | 79,52 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Chieftec VITA SM3 BPX-750-C - power supply - 750 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 3.1/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Bronze |
| Weight: | 1.9 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V, +5Vsb V |
| Power capacity: | 750 Watt |
| Output current: | +5V - 18 A +3.3V - 18 A +12V1 - 62 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX 2 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX1 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas The Chieftec VITA SM3 BPX-750-C is a power supply designed for performance and efficiency. With a total power output of 750 W, it meets a range of power needs while ensuring compliance with current standards such as ATX12V 3.1 and EPS12V. This power supply includes multiple connectors, including a 24-pin ATX, various modular cables for flexibility, and an efficient cooling system featuring a 120 mm fan, providing effective air circulation even during high-performance tasks. Safety is prioritized with several protective features, including overcurrent protection, overvoltage protection, and short-circuit protection. Moreover, the semi-modular cable management allows users to arrange their setup neatly, reducing clutter and enhancing airflow within the case. With its 80 PLUS Bronze certification, the Chieftec VITA SM3 ensures powerful performance and energy efficiency, helping to minimize energy consumption without compromising reliability. Funkcijos 750 W total power output for versatile performance Multiple protection features enhance safety and reliability Semi-modular design for efficient cable management 120 mm fan for effective cooling during operation 80 PLUS Bronze certification promotes energy efficiency |
| Product description: | Chieftec VITA SM3 BPX-750-C - power supply - 750 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 3.1/ EPS12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Bronze |
| Weight: | 1.9 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V, +5Vsb V |
| Power capacity: | 750 Watt |
| Output current: | +5V - 18 A +3.3V - 18 A +12V1 - 62 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX 2 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX1 |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
The Chieftec VITA SM3 BPX-750-C is a power supply designed for performance and efficiency. With a total power output of 750 W, it meets a range of power needs while ensuring compliance with current standards such as ATX12V 3.1 and EPS12V. This power supply includes multiple connectors, including a 24-pin ATX, various modular cables for flexibility, and an efficient cooling system featuring a 120 mm fan, providing effective air circulation even during high-performance tasks.
Safety is prioritized with several protective features, including overcurrent protection, overvoltage protection, and short-circuit protection. Moreover, the semi-modular cable management allows users to arrange their setup neatly, reducing clutter and enhancing airflow within the case. With its 80 PLUS Bronze certification, the Chieftec VITA SM3 ensures powerful performance and energy efficiency, helping to minimize energy consumption without compromising reliability.
Funkcijos
750 W total power output for versatile performance
Multiple protection features enhance safety and reliability
Semi-modular design for efficient cable management
120 mm fan for effective cooling during operation
80 PLUS Bronze certification promotes energy efficiency