CHIEFTEC 550W PSU, 85+,230V W/CABLE MNG
Gamintojas: CHIEFTEC
Prekės kodas (MPN): CTG-550C
Prekės kodas (MPN): CTG-550C
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 5 vnt. 1-5 d.d. 5 / - vnt. | - | 57,02 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Chieftec A-80 Series CTG-550C - power supply - 550 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3/ EPS12V |
| Input voltage: | AC 230 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 550 Watt |
| Output current: | +5V - 22 A +3.3V - 22 A +12V1 - 25 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 1 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.7 cm |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas Why pay more than necessary! Chieftec's first power supply series which was exclusively designed for the European market, is characterized by a high efficiency for a minimalist price. Defined and layed out for a fixed voltage of 230V, these A-80 series models are true saving wonder s, of course considering the non-certified 80+ feature! With wattages ranging from 350W up to 500W these power supplies are optimized for both proper office and home solutions. |
| Product description: | Chieftec A-80 Series CTG-550C - power supply - 550 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.3/ EPS12V |
| Input voltage: | AC 230 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 550 Watt |
| Output current: | +5V - 22 A +3.3V - 22 A +12V1 - 25 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 1 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.7 cm |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas
Why pay more than necessary! Chieftec's first power supply series which was exclusively designed for the European market, is characterized by a high efficiency for a minimalist price. Defined and layed out for a fixed voltage of 230V, these A-80 series models are true saving wonder s, of course considering the non-certified 80+ feature! With wattages ranging from 350W up to 500W these power supplies are optimized for both proper office and home solutions.