CANON MF461dw II Laser MFP 36ppm
Gamintojas: CANON
Prekės kodas (MPN): 7188C019
Prekės kodas (MPN): 7188C019
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 512,40 € | ||
| S1 | 5 vnt. 1-5 d.d. 5 / - vnt. |
525,19 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Canon i-SENSYS MF461dw II - multifunction printer - B/W |
| Device type: | Multifunction printer |
| Printing technology: | Laser (monochrome) |
| Monthly duty cycle (max): | 80000 pages |
| Recommended monthly volume: | 750 - 4000 pages |
| Max copying speed: | Up to 36 ppm |
| Max copying resolution: | Up to 600 x 600 dpi |
| Max printing speed: | Up to 36 ppm |
| Max printing resolution: | Up to 1200 x 1200 dpi |
| Scanning: | 600 x 600 dpi |
| Display: | 5" |
| Original size: | A4 (210 x 297 mm), Legal (216 x 356 mm) (max) |
| Original type: | Sheets |
| Document feeder capacity: | 50 sheets |
| Media size: | 76.2 x 127 mm (min) - Legal (216 x 356 mm), A4 (210 x 297 mm) (max) |
| Media type: | Plain paper, recycled paper, heavy-weight paper, thin paper, labels, postcards, envelopes |
| Standard media capacity: | 350 sheets |
| Max media capacity: | 900 sheets |
| Bypass feeder capacity: | 100 sheets |
| Output trays capacity: | 150 sheets |
| Automatic duplexing: | Yes (copying) Yes (printing) Yes (scanning) |
| Connection availability: | Yes |
| Interface: | USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n) |
| Airprint enabled: | Yes |
| Office machine features: | Print from USB flash drive, scan to e-mail, scan to PC, scan to USB drive, scan to FTP, scan to Cloud, iFA |
| Power: | AC 220-240 V (50/60Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 42 cm x 46 cm x 37.5 cm |
| Weight: | 16.3 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
Aprašymas The Canon i-SENSYS MF461dw II is designed for efficiency and versatility in any office setting. With a sharp monochrome printing capability, this all-in-one device combines printer, scanner, and copier functionalities to meet diverse business needs. Featuring a robust monthly duty cycle and a recommended volume that accommodates high workloads, it allows for seamless operations across various tasks. The device is equipped with wireless connectivity options, including Wi-Fi and AirPrint compatibility, facilitating mobile printing solutions for enhanced productivity. Experience time savings with features such as automatic duplexing and a swift first copy out time. The 5-inch touch screen enhances user interaction, ensuring that essential functions are easily navigated. From scanning documents directly to email or cloud services to producing crisp copies at a speed of up to 36 pages per minute, the Canon i-SENSYS MF461dw II supports a range of professional office activities. Security features such as SSL and WPA2-PSK provide peace of mind for sensitive information, making this printer a reliable choice for any workplace environment. Funkcijos Monochrome printing and copying with a speed of 36 ppm Automatic duplexing for efficient double-sided printing 5-inch touch screen for easy operation Wireless connectivity including Wi-Fi and AirPrint Robust monthly duty cycle to handle heavy workloads |
| Product description: | Canon i-SENSYS MF461dw II - multifunction printer - B/W |
| Device type: | Multifunction printer |
| Printing technology: | Laser (monochrome) |
| Monthly duty cycle (max): | 80000 pages |
| Recommended monthly volume: | 750 - 4000 pages |
| Max copying speed: | Up to 36 ppm |
| Max copying resolution: | Up to 600 x 600 dpi |
| Max printing speed: | Up to 36 ppm |
| Max printing resolution: | Up to 1200 x 1200 dpi |
| Scanning: | 600 x 600 dpi |
| Display: | 5" |
| Original size: | A4 (210 x 297 mm), Legal (216 x 356 mm) (max) |
| Original type: | Sheets |
| Document feeder capacity: | 50 sheets |
| Media size: | 76.2 x 127 mm (min) - Legal (216 x 356 mm), A4 (210 x 297 mm) (max) |
| Media type: | Plain paper, recycled paper, heavy-weight paper, thin paper, labels, postcards, envelopes |
| Standard media capacity: | 350 sheets |
| Max media capacity: | 900 sheets |
| Bypass feeder capacity: | 100 sheets |
| Output trays capacity: | 150 sheets |
| Automatic duplexing: | Yes (copying) Yes (printing) Yes (scanning) |
| Connection availability: | Yes |
| Interface: | USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n) |
| Airprint enabled: | Yes |
| Office machine features: | Print from USB flash drive, scan to e-mail, scan to PC, scan to USB drive, scan to FTP, scan to Cloud, iFA |
| Power: | AC 220-240 V (50/60Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 42 cm x 46 cm x 37.5 cm |
| Weight: | 16.3 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
Aprašymas
The Canon i-SENSYS MF461dw II is designed for efficiency and versatility in any office setting. With a sharp monochrome printing capability, this all-in-one device combines printer, scanner, and copier functionalities to meet diverse business needs. Featuring a robust monthly duty cycle and a recommended volume that accommodates high workloads, it allows for seamless operations across various tasks. The device is equipped with wireless connectivity options, including Wi-Fi and AirPrint compatibility, facilitating mobile printing solutions for enhanced productivity. Experience time savings with features such as automatic duplexing and a swift first copy out time. The 5-inch touch screen enhances user interaction, ensuring that essential functions are easily navigated. From scanning documents directly to email or cloud services to producing crisp copies at a speed of up to 36 pages per minute, the Canon i-SENSYS MF461dw II supports a range of professional office activities. Security features such as SSL and WPA2-PSK provide peace of mind for sensitive information, making this printer a reliable choice for any workplace environment.
Funkcijos
Monochrome printing and copying with a speed of 36 ppm
Automatic duplexing for efficient double-sided printing
5-inch touch screen for easy operation
Wireless connectivity including Wi-Fi and AirPrint
Robust monthly duty cycle to handle heavy workloads