CANON MAXIFY GX7150 Colour MFP ink-jet
Gamintojas: CANON
Prekės kodas (MPN): 6880C006
Prekės kodas (MPN): 6880C006
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 932,68 € | ||
| S1 | 5 vnt. 1-5 d.d. 5 / - vnt. |
833,15 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Canon MAXIFY GX7150 MegaTank - multifunction printer - colour |
| Device type: | Multifunction printer |
| Fax type: | Super G3 - plain paper |
| Printing technology: | Ink-jet (colour) |
| Inkjet technology: | Canon FINE (Full-lithography inkjet Nozzle Engineering) - 4-ink |
| Refillable tank: | Yes |
| Ink refill system: | Continuous Ink Supply System (CISS) |
| Monthly duty cycle (max): | 45000 pages |
| Max printing speed: | Up to 24 ipm (mono) / up to 15.5 ipm (colour) |
| Max printing resolution: | Up to 600 x 1200 dpi (mono) / up to 600 x 1200 dpi (colour) |
| Max fax transmission speed: | 33.6 Kbps |
| Scanning: | 1200 x 1200 dpi |
| Display: | 2.7" |
| Original size: | Legal (216 x 356 mm), A4 (210 x 297 mm) (max) |
| Original type: | Sheets |
| Document feeder capacity: | 50 sheets |
| Media size: | 216 x 1194 mm (max) |
| Media type: | Plain paper, high resolution paper, glossy photo paper, semi-gloss photo paper, luster paper, matte photo |
| Standard media capacity: | 600 sheets |
| Connection availability: | Yes |
| Interface: | USB 2.0, Wi-Fi(n), LAN |
| Airprint enabled: | Yes |
| Intelligent assistant: | Alexa |
| Office machine features: | PIXMA Cloud Link |
| Power: | AC 100-240 V (50/60Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 39.9 cm x 41 cm x 31.4 cm |
| Weight: | 13.1 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
Aprašymas The Canon MAXIFY GX7150 MegaTank is designed for high-volume printing, copying, and scanning, making it a practical solution for busy offices. With a duty cycle of up to 45,000 pages per month and the ability to print at a speed of 24 images per minute for monochrome and 15.5 for color, productivity is maximized. This all-in-one printer includes a continuous ink supply system that helps eliminate frequent ink replacements, ensuring consistency in print quality and reduced printing costs. Versatile connectivity options like USB, LAN, and Wi-Fi ensure seamless integration into any workplace environment. Mobile printing capabilities through services such as Apple AirPrint and Canon Print Service provide flexibility for on-the-go printing from smartphones or tablets. The 2.7-inch touchscreen enhances user experience, making navigation and setup straightforward, while a document feeder with a capacity of 50 sheets further streamlines daily tasks. The Canon MAXIFY GX7150 MegaTank is fully equipped to meet the demands of a dynamic office setup. Funkcijos High-volume printing capability with a monthly duty cycle of 45,000 pages Efficient continuous ink supply system reduces operational costs Diverse connectivity features including USB, LAN, and Wi-Fi Mobile printing support through AirPrint and Canon Print Service User-friendly 2.7-inch touchscreen for easy navigation |
| Product description: | Canon MAXIFY GX7150 MegaTank - multifunction printer - colour |
| Device type: | Multifunction printer |
| Fax type: | Super G3 - plain paper |
| Printing technology: | Ink-jet (colour) |
| Inkjet technology: | Canon FINE (Full-lithography inkjet Nozzle Engineering) - 4-ink |
| Refillable tank: | Yes |
| Ink refill system: | Continuous Ink Supply System (CISS) |
| Monthly duty cycle (max): | 45000 pages |
| Max printing speed: | Up to 24 ipm (mono) / up to 15.5 ipm (colour) |
| Max printing resolution: | Up to 600 x 1200 dpi (mono) / up to 600 x 1200 dpi (colour) |
| Max fax transmission speed: | 33.6 Kbps |
| Scanning: | 1200 x 1200 dpi |
| Display: | 2.7" |
| Original size: | Legal (216 x 356 mm), A4 (210 x 297 mm) (max) |
| Original type: | Sheets |
| Document feeder capacity: | 50 sheets |
| Media size: | 216 x 1194 mm (max) |
| Media type: | Plain paper, high resolution paper, glossy photo paper, semi-gloss photo paper, luster paper, matte photo |
| Standard media capacity: | 600 sheets |
| Connection availability: | Yes |
| Interface: | USB 2.0, Wi-Fi(n), LAN |
| Airprint enabled: | Yes |
| Intelligent assistant: | Alexa |
| Office machine features: | PIXMA Cloud Link |
| Power: | AC 100-240 V (50/60Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 39.9 cm x 41 cm x 31.4 cm |
| Weight: | 13.1 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
Aprašymas
The Canon MAXIFY GX7150 MegaTank is designed for high-volume printing, copying, and scanning, making it a practical solution for busy offices. With a duty cycle of up to 45,000 pages per month and the ability to print at a speed of 24 images per minute for monochrome and 15.5 for color, productivity is maximized. This all-in-one printer includes a continuous ink supply system that helps eliminate frequent ink replacements, ensuring consistency in print quality and reduced printing costs. Versatile connectivity options like USB, LAN, and Wi-Fi ensure seamless integration into any workplace environment. Mobile printing capabilities through services such as Apple AirPrint and Canon Print Service provide flexibility for on-the-go printing from smartphones or tablets. The 2.7-inch touchscreen enhances user experience, making navigation and setup straightforward, while a document feeder with a capacity of 50 sheets further streamlines daily tasks. The Canon MAXIFY GX7150 MegaTank is fully equipped to meet the demands of a dynamic office setup.
Funkcijos
High-volume printing capability with a monthly duty cycle of 45,000 pages
Efficient continuous ink supply system reduces operational costs
Diverse connectivity features including USB, LAN, and Wi-Fi
Mobile printing support through AirPrint and Canon Print Service
User-friendly 2.7-inch touchscreen for easy navigation