CANON MAXIFY GX6150 Colour MFP ink-jet
Gamintojas: CANON
Prekės kodas (MPN): 6882C006
Prekės kodas (MPN): 6882C006
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 733,14 € | ||
| S1 | - / - | 588,04 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Canon MAXIFY GX6150 MegaTank - multifunction printer - colour |
| Device type: | Multifunction printer |
| Printing technology: | Ink-jet (colour) |
| Inkjet technology: | Canon FINE (Full-lithography inkjet Nozzle Engineering) - 4-ink |
| Refillable tank: | Yes |
| Ink refill system: | Continuous Ink Supply System (CISS) |
| Monthly duty cycle (max): | 45000 pages |
| Max printing speed: | Up to 24 ipm (mono) / up to 15.5 ipm (colour) |
| Max printing resolution: | Up to 600 x 1200 dpi (mono) / up to 600 x 1200 dpi (colour) |
| Scanning: | 1200 x 1200 dpi |
| Display: | 2.7" |
| Original size: | Legal (216 x 356 mm), A4 (210 x 297 mm) (max) |
| Original type: | Sheets |
| Document feeder capacity: | 50 sheets |
| Media size: | 216 x 1194 mm (max) |
| Media type: | Plain paper, high resolution paper, glossy photo paper, semi-gloss photo paper, luster paper, matte photo |
| Standard media capacity: | 350 sheets |
| Connection availability: | Yes |
| Interface: | USB 2.0, Wi-Fi(n), LAN |
| Airprint enabled: | Yes |
| Intelligent assistant: | Alexa |
| Office machine features: | PIXMA Cloud Link |
| Power: | AC 100-240 V (50/60Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 39.9 cm x 41 cm x 25.4 cm |
| Weight: | 11.6 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
Aprašymas The Canon MAXIFY GX6150 MegaTank is designed to provide efficient printing, scanning, and copying capabilities for home offices and small businesses. With a duty cycle of up to 60,000 pages, this multifunction printer ensures consistent performance that matches the demands of busy environments. It offers exceptional print quality with a maximum resolution of 600 x 1200 DPI for both black and color documents, making it a reliable choice for various printing needs. Connectivity options include USB 2.0, LAN, and Wi-Fi, enabling integration into any network setup. Mobile printing is made easy with compatibility for Apple AirPrint, Mopria Print Service, and Canon Print Service. A user-friendly 2.7-inch touch screen display enhances the experience, allowing for effortless navigation of the printer’s functions, including copying and scanning with speeds of up to 24 images per minute. The GX6150 MegaTank is perfect for simplifying printing tasks while maintaining quality results. Funkcijos High volume printing with a duty cycle of 60,000 pages Multiple connectivity options including Wi-Fi and USB 2.0 User-friendly 2.7-inch touch screen for easy operation Fast printing speed of up to 24 images per minute Mobile printing capability with Apple AirPrint and Canon Print Service |
| Product description: | Canon MAXIFY GX6150 MegaTank - multifunction printer - colour |
| Device type: | Multifunction printer |
| Printing technology: | Ink-jet (colour) |
| Inkjet technology: | Canon FINE (Full-lithography inkjet Nozzle Engineering) - 4-ink |
| Refillable tank: | Yes |
| Ink refill system: | Continuous Ink Supply System (CISS) |
| Monthly duty cycle (max): | 45000 pages |
| Max printing speed: | Up to 24 ipm (mono) / up to 15.5 ipm (colour) |
| Max printing resolution: | Up to 600 x 1200 dpi (mono) / up to 600 x 1200 dpi (colour) |
| Scanning: | 1200 x 1200 dpi |
| Display: | 2.7" |
| Original size: | Legal (216 x 356 mm), A4 (210 x 297 mm) (max) |
| Original type: | Sheets |
| Document feeder capacity: | 50 sheets |
| Media size: | 216 x 1194 mm (max) |
| Media type: | Plain paper, high resolution paper, glossy photo paper, semi-gloss photo paper, luster paper, matte photo |
| Standard media capacity: | 350 sheets |
| Connection availability: | Yes |
| Interface: | USB 2.0, Wi-Fi(n), LAN |
| Airprint enabled: | Yes |
| Intelligent assistant: | Alexa |
| Office machine features: | PIXMA Cloud Link |
| Power: | AC 100-240 V (50/60Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 39.9 cm x 41 cm x 25.4 cm |
| Weight: | 11.6 kg |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
Aprašymas
The Canon MAXIFY GX6150 MegaTank is designed to provide efficient printing, scanning, and copying capabilities for home offices and small businesses. With a duty cycle of up to 60,000 pages, this multifunction printer ensures consistent performance that matches the demands of busy environments. It offers exceptional print quality with a maximum resolution of 600 x 1200 DPI for both black and color documents, making it a reliable choice for various printing needs.
Connectivity options include USB 2.0, LAN, and Wi-Fi, enabling integration into any network setup. Mobile printing is made easy with compatibility for Apple AirPrint, Mopria Print Service, and Canon Print Service. A user-friendly 2.7-inch touch screen display enhances the experience, allowing for effortless navigation of the printer’s functions, including copying and scanning with speeds of up to 24 images per minute. The GX6150 MegaTank is perfect for simplifying printing tasks while maintaining quality results.
Funkcijos
High volume printing with a duty cycle of 60,000 pages
Multiple connectivity options including Wi-Fi and USB 2.0
User-friendly 2.7-inch touch screen for easy operation
Fast printing speed of up to 24 images per minute
Mobile printing capability with Apple AirPrint and Canon Print Service