BE QUIET Daark Base 701 White ARGB
Gamintojas: LISTAN
Prekės kodas (MPN): BGW59
Prekės kodas (MPN): BGW59
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 328,30 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | be quiet! Dark Base 701 - midi-tower - extended ATX |
| Product type: | System cabinet |
| Form factor: | Midi-tower |
| Windowed side panel: | Yes, tempered glass |
| Colour: | White |
| Built-in devices: | ARGB LED controller |
| I/o connectors: | 1 x USB-C 3.2 Gen 2 2 x USB 3.2 1 |
| Supported motherboards: | Extended ATX, ATX, microATX, Mini-ITX |
| System cabinet features: | Cable routing, tool-less drive bays, 3-pin ARGB connector, ARGB & PWM connector hub, fan control butto |
| Power device: | No power supply (ATX / PS/2) |
| Dimensions (wxdxh): | 24.9 cm x 56.5 cm x 52.3 cm |
| Weight: | 12.8 kg |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas The Dark Base 701 by be quiet! is designed for enthusiasts and professionals seeking a blend of performance, expandability, and aesthetics. This midi-tower chassis supports a wide range of motherboard formats including extended ATX, and offers exceptional cooling options with its multiple fan and radiator mounts. Whether you're aiming for silent operation or maximum airflow, the Dark Base 701 adapts to your needs with its airflow-optimized mesh and sophisticated fan control system. Storage is plentiful, with 8 internal bays that provide ample space for all your drives. The inclusion of a USB-C 3.2 Gen 2 port alongside two USB 3.2 ports ensures you're equipped for the future, with fast and convenient connectivity at your fingertips. Aesthetically, the case features elegant ARGB lighting and a tempered-glass side panel that allows you to showcase your build. Whether for gaming, content creation, or professional use, the Dark Base 701 offers a solid foundation for your next high-performance PC. Funkcijos Supports extensive cooling configurations for optimal thermal performance 8 internal bays for superior storage expansion capabilities Airflow-optimized mesh and ARGB lighting for a blend of performance and aesthetics USB-C 3.2 Gen 2 and USB 3.2 ports for high-speed external connections Accommodates extended ATX motherboards and large components for advanced builds |
| Product description: | be quiet! Dark Base 701 - midi-tower - extended ATX |
| Product type: | System cabinet |
| Form factor: | Midi-tower |
| Windowed side panel: | Yes, tempered glass |
| Colour: | White |
| Built-in devices: | ARGB LED controller |
| I/o connectors: | 1 x USB-C 3.2 Gen 2 2 x USB 3.2 1 |
| Supported motherboards: | Extended ATX, ATX, microATX, Mini-ITX |
| System cabinet features: | Cable routing, tool-less drive bays, 3-pin ARGB connector, ARGB & PWM connector hub, fan control butto |
| Power device: | No power supply (ATX / PS/2) |
| Dimensions (wxdxh): | 24.9 cm x 56.5 cm x 52.3 cm |
| Weight: | 12.8 kg |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
The Dark Base 701 by be quiet! is designed for enthusiasts and professionals seeking a blend of performance, expandability, and aesthetics. This midi-tower chassis supports a wide range of motherboard formats including extended ATX, and offers exceptional cooling options with its multiple fan and radiator mounts. Whether you're aiming for silent operation or maximum airflow, the Dark Base 701 adapts to your needs with its airflow-optimized mesh and sophisticated fan control system.
Storage is plentiful, with 8 internal bays that provide ample space for all your drives. The inclusion of a USB-C 3.2 Gen 2 port alongside two USB 3.2 ports ensures you're equipped for the future, with fast and convenient connectivity at your fingertips. Aesthetically, the case features elegant ARGB lighting and a tempered-glass side panel that allows you to showcase your build. Whether for gaming, content creation, or professional use, the Dark Base 701 offers a solid foundation for your next high-performance PC.
Funkcijos
Supports extensive cooling configurations for optimal thermal performance
8 internal bays for superior storage expansion capabilities
Airflow-optimized mesh and ARGB lighting for a blend of performance and aesthetics
USB-C 3.2 Gen 2 and USB 3.2 ports for high-speed external connections
Accommodates extended ATX motherboards and large components for advanced builds