ASUS TUF RX7900XTX OC 24GB GAMING
Gamintojas: ASUS
Prekės kodas (MPN): 90YV0IG0-M0NA00
Prekės kodas (MPN): 90YV0IG0-M0NA00
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1310,12 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS TUF Gaming Radeon RX 7900 XTX - OC Edition - graphics card - Radeon RX 7900 XTX - 24 GB - grey |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | AMD Radeon RX 7900 XTX |
| Memory: | 24 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 20 Gbps |
| Boost clock: | 2615 MHz |
| Stream processors: | 6144 |
| Memory interface: | 384-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | HDMI 3 x DisplayPort |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 7.26 cm x 35.29 cm x 15.82 cm |
| Enclosure colour: | Grey |
Aprašymas The AMD RDNA 3 Architecture elevated by buffed cooling and power delivery to effortlessly churn out frames at 4K resolution and beyond, and backed with an arsenal of rugged reinforcements to cover your six. Lock, load, and dominate with the TUF Gaming Radeon RX 7900 XTX. Funkcijos Axial-tech fans Dual ball fan bearings Military-grade capacitors Metal Exoskeleton Auto-Extreme GPU Tweak III |
| Product description: | ASUS TUF Gaming Radeon RX 7900 XTX - OC Edition - graphics card - Radeon RX 7900 XTX - 24 GB - grey |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | AMD Radeon RX 7900 XTX |
| Memory: | 24 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 20 Gbps |
| Boost clock: | 2615 MHz |
| Stream processors: | 6144 |
| Memory interface: | 384-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | HDMI 3 x DisplayPort |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 7.26 cm x 35.29 cm x 15.82 cm |
| Enclosure colour: | Grey |
Aprašymas
The AMD RDNA 3 Architecture elevated by buffed cooling and power delivery to effortlessly churn out frames at 4K resolution and beyond, and backed with an arsenal of rugged reinforcements to cover your six. Lock, load, and dominate with the TUF Gaming Radeon RX 7900 XTX.
Funkcijos
Axial-tech fans
Dual ball fan bearings
Military-grade capacitors
Metal Exoskeleton
Auto-Extreme
GPU Tweak III