ASUS TUF RX7900XT OC 20GB GAMING
Gamintojas: ASUS
Prekės kodas (MPN): 90YV0IV1-M0NA00
Prekės kodas (MPN): 90YV0IV1-M0NA00
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1000,19 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS TUF Gaming Radeon RX 7900 XT - OC Edition - graphics card - Radeon RX 7900 XT - 20 GB - grey |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | AMD Radeon RX 7900 XT |
| Memory: | 20 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 20 Gbps |
| Boost clock: | 2535 MHz |
| Stream processors: | 5376 |
| Memory interface: | 320-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | HDMI 3 x DisplayPort |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 7.26 cm x 35.29 cm x 15.82 cm |
| Enclosure colour: | Grey |
Aprašymas The AMD RDNA 3 Architecture elevated by buffed cooling and power delivery to effortlessly churn out frames at 4K resolution and beyond, and backed with an arsenal of rugged reinforcements to cover your six. Lock, load, and dominate with the TUF Gaming Radeon RX 7900 XT. Funkcijos Axial-tech fans scaled up to deliver 14% more airflow Dual ball fan bearings last up to twice as long as conventional designs Military-grade capacitors make the GPU power rail more durable Metal exoskeleton adds structural rigidity and vents to increase heat dissipation Auto-Extreme precision automated manufacturing for higher reliability |
| Product description: | ASUS TUF Gaming Radeon RX 7900 XT - OC Edition - graphics card - Radeon RX 7900 XT - 20 GB - grey |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | AMD Radeon RX 7900 XT |
| Memory: | 20 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 20 Gbps |
| Boost clock: | 2535 MHz |
| Stream processors: | 5376 |
| Memory interface: | 320-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | HDMI 3 x DisplayPort |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 7.26 cm x 35.29 cm x 15.82 cm |
| Enclosure colour: | Grey |
Aprašymas
The AMD RDNA 3 Architecture elevated by buffed cooling and power delivery to effortlessly churn out frames at 4K resolution and beyond, and backed with an arsenal of rugged reinforcements to cover your six. Lock, load, and dominate with the TUF Gaming Radeon RX 7900 XT.
Funkcijos
Axial-tech fans scaled up to deliver 14% more airflow
Dual ball fan bearings last up to twice as long as conventional designs
Military-grade capacitors make the GPU power rail more durable
Metal exoskeleton adds structural rigidity and vents to increase heat dissipation
Auto-Extreme precision automated manufacturing for higher reliability