Asus TUF GAMING Z790-PLUS WIFI Processor family Intel Processor socket LGA1700 DDR5 Supported hard disk drive interfaces SATA, M.2 Number of SATA connectors 4
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 295,14 € | ||
| S2 | 5 vnt. 1-5 d.d. 5 / - vnt. |
292,64 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 340.00 mm |
| Gross height (mm): | 60.00 mm |
| Gross weight: | 1.30 kg |
| Gross width (mm): | 270.00 mm |
| Net weight: | 1.00 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 250.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Palette Qty: | 1 pc(s) |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Processor family: | Intel |
| Supported memory types: | DDR5 |
| Processor socket: | LGA1700 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| Producer product name: | TUF GAMING Z790-PLUS WIFI |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas TUF GAMING Z790-PLUS WIFI takes all the essential elements of the latest Intel processors and combines them with game-ready features and proven durability. Engineered with military-grade components, an upgraded power solution and a comprehensive cooling system, this motherboard goes beyond expectations with rock-solid performance for marathon gaming. TUF GAMING motherboards also undergo rigorous endurance testing to ensure that they can handle conditions where others may fail. Aesthetically, this model incorporates an embossed nameplate and geometric design elements to reflect the dependability and stability that defines the TUF GAMING series. Funkcijos 16 + 1 DrMOS power stages (rated 60 A) with enlarged VRM heatsinks PCIe 5.0 for graphics cards 7200+ MT/s, AEMP II USB 3.2 Gen 2x2 Type-C and a front-panel USB 3.2 Gen 2 Type-C header PCIe Q-Release 2.5 Gb Ethernet Wi-Fi 6E AI Cooling II Two-way AI noise cancelation |
| Gross depth (mm): | 340.00 mm |
| Gross height (mm): | 60.00 mm |
| Gross weight: | 1.30 kg |
| Gross width (mm): | 270.00 mm |
| Net weight: | 1.00 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 250.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Palette Qty: | 1 pc(s) |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Processor family: | Intel |
| Supported memory types: | DDR5 |
| Processor socket: | LGA1700 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| Producer product name: | TUF GAMING Z790-PLUS WIFI |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
TUF GAMING Z790-PLUS WIFI takes all the essential elements of the latest Intel processors and combines them with game-ready features and proven durability. Engineered with military-grade components, an upgraded power solution and a comprehensive cooling system, this motherboard goes beyond expectations with rock-solid performance for marathon gaming. TUF GAMING motherboards also undergo rigorous endurance testing to ensure that they can handle conditions where others may fail. Aesthetically, this model incorporates an embossed nameplate and geometric design elements to reflect the dependability and stability that defines the TUF GAMING series.
Funkcijos
16 + 1 DrMOS power stages (rated 60 A) with enlarged VRM heatsinks
PCIe 5.0 for graphics cards
7200+ MT/s, AEMP II
USB 3.2 Gen 2x2 Type-C and a front-panel USB 3.2 Gen 2 Type-C header
PCIe Q-Release
2.5 Gb Ethernet
Wi-Fi 6E
AI Cooling II
Two-way AI noise cancelation