ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5090 32GB
Gamintojas: ASUS
Prekės kodas (MPN): 90YV0LY0-M0NA00
Prekės kodas (MPN): 90YV0LY0-M0NA00
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 3914,85 € | |
| S1 | - / - | 4214,07 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5090 32GB - OC Edition - graphics card - GeForce RTX 5090 - 32 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 5.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 5090 |
| Memory: | 32 GB GDDR7 |
| Memory speed: | 28 Gbps |
| Cuda cores: | 21760 |
| Memory interface: | 512-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 7.2 cm x 34.8 cm x 14.6 cm |
Aprašymas The ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5090 with 32 GB of GDDR7 SDRAM offers performance for gamers and content creators. With a PCI Express 5.0 interface and a robust 512-bit bus width, this graphics card supports a maximum external resolution of 7680 x 4320, enabling visuals across up to four monitors. The memory speed of 28 Gbps ensures that demanding applications run smoothly, making it suitable for high-resolution gaming and intensive graphic tasks. Built with advanced features, the RTX 5090 is engineered for cooling and efficiency. The Vapor chamber cooling technology, combined with MaxContact technology and an Axial-tech Fan Design, works to keep the card at optimal temperatures during extended gaming sessions. Moreover, the NVIDIA G-Sync readiness and support for OpenGL 4.6 facilitate a gaming experience with reduced screen tearing and stutter. With the addition of ARGB lighting and accessories, including a graphics card holder and multiple power cables, this graphics card performs well and looks appealing within any setup. Funkcijos 32 GB GDDR7 SDRAM for high-performance gaming Supports resolutions up to 7680 x 4320 Vapor chamber cooling technology for efficient heat dissipation NVIDIA G-Sync ready for smooth gameplay Four monitor support for an immersive experience |
| Product description: | ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5090 32GB - OC Edition - graphics card - GeForce RTX 5090 - 32 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 5.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 5090 |
| Memory: | 32 GB GDDR7 |
| Memory speed: | 28 Gbps |
| Cuda cores: | 21760 |
| Memory interface: | 512-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 7.2 cm x 34.8 cm x 14.6 cm |
Aprašymas
The ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5090 with 32 GB of GDDR7 SDRAM offers performance for gamers and content creators. With a PCI Express 5.0 interface and a robust 512-bit bus width, this graphics card supports a maximum external resolution of 7680 x 4320, enabling visuals across up to four monitors. The memory speed of 28 Gbps ensures that demanding applications run smoothly, making it suitable for high-resolution gaming and intensive graphic tasks.
Built with advanced features, the RTX 5090 is engineered for cooling and efficiency. The Vapor chamber cooling technology, combined with MaxContact technology and an Axial-tech Fan Design, works to keep the card at optimal temperatures during extended gaming sessions. Moreover, the NVIDIA G-Sync readiness and support for OpenGL 4.6 facilitate a gaming experience with reduced screen tearing and stutter. With the addition of ARGB lighting and accessories, including a graphics card holder and multiple power cables, this graphics card performs well and looks appealing within any setup.
Funkcijos
32 GB GDDR7 SDRAM for high-performance gaming
Supports resolutions up to 7680 x 4320
Vapor chamber cooling technology for efficient heat dissipation
NVIDIA G-Sync ready for smooth gameplay
Four monitor support for an immersive experience