Asus TUF Gaming GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 OC Edition | NVIDIA | 12 GB | GeForce RTX 5070 | GDDR7 | HDMI ports quantity 2 | PCI Express 5.0
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 1263,12 € | |
| S2 | 3 vnt. 1-5 d.d. 3 / - vnt. |
1028,36 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 340.00 mm |
| Gross height (mm): | 150.00 mm |
| Gross weight: | 1.93 kg |
| Gross width (mm): | 70.00 mm |
| Net weight: | 1.53 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 350.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.40 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Producer: | Asus |
| Graphics adapter memory type: | GDDR7 |
| Interface type: | PCI Express 5.0 |
| Producer product name: | TUF Gaming GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 OC Edition |
| DisplayPorts quantity: | 3 |
| Graphics processor family: | NVIDIA |
| Graphics processor: | GeForce RTX 5070 |
| Discrete graphics adapter memory: | 12 GB |
| HDMI ports quantity: | 2 |
| Palette Qty: | 242 pc(s) |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas Experience gaming performance with the ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5070 12GB. This graphics card is built for high-demand gaming with a powerful NVIDIA GeForce RTX 5070 processor and features a generous 12 liter capacity of GDDR7 SDRAM memory, ensuring fluid gameplay and stunning visuals. With a maximum external resolution of 7680 x 4320, gamers can enjoy a gaming experience on multiple monitors, supporting up to four displays simultaneously. The effective heat dissipation is achieved through its advanced triple fan design, featuring Axial-tech fan technology that enhances airflow for cooling during intense gaming sessions. This graphics card is equipped with robust features such as NVIDIA DLSS 4, 4th gen Ray Tracing Cores, and 5th gen Tensor Cores that enhance graphics and processing capabilities, making it VR Ready. The inclusion of Dual Bios, ASUS GPU Guard, and military-class components ensures durability and performance longevity. Additionally, users benefit from versatile connectivity options with three DisplayPort and two HDMI interfaces, ensuring compatibility with the latest displays. Whether fostering an immersive gaming environment or creating stunning visuals, the ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5070 is designed to elevate your gaming experience. Funkcijos 12 liter capacity GDDR7 SDRAM memory for enhanced performance Supports a maximum external resolution of 7680 x 4320 Triple fan design for effective cooling NVIDIA DLSS 4 for improved graphics performance VR Ready with support for up to 4 monitors |
| Gross depth (mm): | 340.00 mm |
| Gross height (mm): | 150.00 mm |
| Gross weight: | 1.93 kg |
| Gross width (mm): | 70.00 mm |
| Net weight: | 1.53 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 350.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.40 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Producer: | Asus |
| Graphics adapter memory type: | GDDR7 |
| Interface type: | PCI Express 5.0 |
| Producer product name: | TUF Gaming GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 OC Edition |
| DisplayPorts quantity: | 3 |
| Graphics processor family: | NVIDIA |
| Graphics processor: | GeForce RTX 5070 |
| Discrete graphics adapter memory: | 12 GB |
| HDMI ports quantity: | 2 |
| Palette Qty: | 242 pc(s) |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
Experience gaming performance with the ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5070 12GB. This graphics card is built for high-demand gaming with a powerful NVIDIA GeForce RTX 5070 processor and features a generous 12 liter capacity of GDDR7 SDRAM memory, ensuring fluid gameplay and stunning visuals. With a maximum external resolution of 7680 x 4320, gamers can enjoy a gaming experience on multiple monitors, supporting up to four displays simultaneously. The effective heat dissipation is achieved through its advanced triple fan design, featuring Axial-tech fan technology that enhances airflow for cooling during intense gaming sessions.
This graphics card is equipped with robust features such as NVIDIA DLSS 4, 4th gen Ray Tracing Cores, and 5th gen Tensor Cores that enhance graphics and processing capabilities, making it VR Ready. The inclusion of Dual Bios, ASUS GPU Guard, and military-class components ensures durability and performance longevity. Additionally, users benefit from versatile connectivity options with three DisplayPort and two HDMI interfaces, ensuring compatibility with the latest displays. Whether fostering an immersive gaming environment or creating stunning visuals, the ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5070 is designed to elevate your gaming experience.
Funkcijos
12 liter capacity GDDR7 SDRAM memory for enhanced performance
Supports a maximum external resolution of 7680 x 4320
Triple fan design for effective cooling
NVIDIA DLSS 4 for improved graphics performance
VR Ready with support for up to 4 monitors