Asus TUF GAMING B550-PLUS Memory slots 4, Processor family AMD, ATX, DDR4, Processor socket AM4, Chipset AMD B
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 138,21 € | |
| S2 | - / - | - | 137,04 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 300.00 mm |
| Gross height (mm): | 49.00 mm |
| Gross weight: | 1.75 kg |
| Gross width (mm): | 130.00 mm |
| Net weight: | 1.30 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 400.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.45 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Compatible processor series: | 3rd Gen AMD Ryzen Processors |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory types: | DDR4 |
| Processor socket: | AM4 |
| Chipset: | AMD B |
| Producer product name: | TUF GAMING B550-PLUS |
| Memory slots: | 4 |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas TUF Gaming B550M-Plus distills essential elements of the AMD platform and combines them with game-ready features and proven durability. Engineered with military-grade components, an upgraded power solution and a comprehensive set of cooling options, this motherboard delivers rock-solid performance with unwavering gaming stability. When you build with a TUF Gaming motherboard, you also benefit from the TUF Gaming Alliance - an ASUS collaboration with trusted industry partners that ensures easier building, perfect compatibility, and complementary aesthetics from components to case. Funkcijos Rock-solid performance Stack Cool 3+ Digi+ VRM Comprehensive fan controls PCIe 4.0 M.2 (up to 64 Gbps) USB 3.2 Gen 2 Type-A an Type-C Build with confidence SafeSlot DRAM overvoltage protection Stainless-steel back I/O panel Immersive gaming |
| Gross depth (mm): | 300.00 mm |
| Gross height (mm): | 49.00 mm |
| Gross weight: | 1.75 kg |
| Gross width (mm): | 130.00 mm |
| Net weight: | 1.30 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 400.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.45 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Compatible processor series: | 3rd Gen AMD Ryzen Processors |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory types: | DDR4 |
| Processor socket: | AM4 |
| Chipset: | AMD B |
| Producer product name: | TUF GAMING B550-PLUS |
| Memory slots: | 4 |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
TUF Gaming B550M-Plus distills essential elements of the AMD platform and combines them with game-ready features and proven durability. Engineered with military-grade components, an upgraded power solution and a comprehensive set of cooling options, this motherboard delivers rock-solid performance with unwavering gaming stability.
When you build with a TUF Gaming motherboard, you also benefit from the TUF Gaming Alliance - an ASUS collaboration with trusted industry partners that ensures easier building, perfect compatibility, and complementary aesthetics from components to case.
Funkcijos
Rock-solid performance
Stack Cool 3+
Digi+ VRM
Comprehensive fan controls
PCIe 4.0 M.2 (up to 64 Gbps)
USB 3.2 Gen 2 Type-A an Type-C
Build with confidence
SafeSlot
DRAM overvoltage protection
Stainless-steel back I/O panel
Immersive gaming