ASUS TUF Gaming 1000W Gold Modular PSU
Gamintojas: ASUS
Prekės kodas (MPN): 90YE00S1-B0NA00
Prekės kodas (MPN): 90YE00S1-B0NA00
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
10 mėn.
10 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 5 vnt. 1-5 d.d. 5 / - vnt. | 208,67 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS TUF Gaming - power supply - 1000 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Weight: | 2.48 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 1000 Watt |
| Output current: | +3.3V - 25 A +5V - 25 A +12V - 83. |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Included accessories: | Cable ties |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 15 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas The TUF Gaming 1000W Gold is an efficient, resilient and dependable PSU that’s engineered for the long haul. Funkcijos Capacitors and chokes pass demanding tests to achieve military-grade certification Dual ball fan bearings can last up to twice as long as sleeve bearing designs A protective PCB coating protects against moisture, dust, and extreme temperatures An 80 Plus Gold Certification is the result of Japanese capacitors and other premium components Axial-tech fan design features a smaller fan hub that facilitates longer blades and a barrier ring that increases downward air pressure Fully modular etched cables keep your rig neat and tidy |
| Product description: | ASUS TUF Gaming - power supply - 1000 Watt |
| Device type: | Power supply - internal |
| Specification compliance: | ATX12V |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Weight: | 2.48 kg |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 1000 Watt |
| Output current: | +3.3V - 25 A +5V - 25 A +12V - 83. |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Included accessories: | Cable ties |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 15 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 10 years warranty |
Aprašymas
The TUF Gaming 1000W Gold is an efficient, resilient and dependable PSU that’s engineered for the long haul.
Funkcijos
Capacitors and chokes pass demanding tests to achieve military-grade certification
Dual ball fan bearings can last up to twice as long as sleeve bearing designs
A protective PCB coating protects against moisture, dust, and extreme temperatures
An 80 Plus Gold Certification is the result of Japanese capacitors and other premium components
Axial-tech fan design features a smaller fan hub that facilitates longer blades and a barrier ring that increases downward air pressure
Fully modular etched cables keep your rig neat and tidy