ASUS ROG Strix XG27UCG 27inch IPS UHD
Gamintojas: ASUS
Prekės kodas (MPN): 90LM0AG1-B01370
Prekės kodas (MPN): 90LM0AG1-B01370
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 17 vnt. 1-5 d.d. 17 / - vnt. | 593,98 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS ROG Strix XG27UCG - LED monitor - 4K - 27" - HDR |
| Device type: | LED-backlit LCD monitor - 27" |
| Energy label qr code url: | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2027930 |
| Energy class: | Class F |
| Adaptive-sync technology: | VESA Adaptive-Sync, NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium, AMD Adaptive-Sync |
| Panel type: | Fast IPS |
| Aspect ratio: | 16:9 |
| Native resolution: | 4K 3840 x 2160 at 160 Hz |
| Pixel pitch: | 0.155 mm |
| Brightness: | 400 cd/m² |
| Contrast ratio: | 1000:1 / 100000000:1 (dynamic) |
| Hdr capable: | HDR10 / DisplayHDR 400 |
| Response time: | 1 ms (grey-to-grey) |
| Gaming: | Yes |
| Colour support: | 1073.7 million colours (10-bit) |
| Colour gamut: | 130% sRGB, 95% DCI-P3 |
| Input connectors: | HDMI, DisplayPort, USB-C |
| Display position adjustments: | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Screen coating: | Anti-glare |
| Voltage: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh) - with stand: | 61.4 cm x 21.9 cm x 51 cm |
| Weight: | 6.6 kg |
| Compliant standards: | TUV Rheinland Flicker Free Certification, HDCP 2.2, TUV low blue light, FSC Mix |
Aprašymas Discover a gaming experience with the ASUS ROG Strix XG27UCG. This 27-inch LED-backlit LCD monitor brings your games to life in brilliant 4K UHD resolution, supported by a wide color gamut of 130% sRGB and 95% DCI-P3 for incredibly vivid and true-to-life colors. HDR10 compatibility ensures detailed and dynamic visuals, making every scene more immersive. With AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-SYNC Compatible, and VESA Adaptive-Sync, enjoy seamless, fluid gameplay without the distraction of screen tearing or stuttering. The fast IPS technology and a 1 ms response time minimize motion blur, keeping you focused on your game. The ASUS ROG Strix XG27UCG is designed for gamers. Ergonomic features like height, pivot, swivel, and tilt adjustments allow you to find the perfect viewing position, while ASUS Aura Sync technology, GamePlus, and Flicker-Free technology enhance your gaming experience. Whether you're battling enemies or exploring new worlds, this monitor is built to deliver a great gaming experience. Funkcijos 27-inch 4K UHD display with LED backlight offers stunning visuals Supports a wide color spectrum with 130% sRGB and 95% DCI-P3 Compatible with AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-SYNC, and VESA Adaptive-Sync 1 ms response time and up to 160 Hz refresh rate for smooth gaming Ergonomic adjustments including height, pivot, swivel, and tilt |
| Product description: | ASUS ROG Strix XG27UCG - LED monitor - 4K - 27" - HDR |
| Device type: | LED-backlit LCD monitor - 27" |
| Energy label qr code url: | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2027930 |
| Energy class: | Class F |
| Adaptive-sync technology: | VESA Adaptive-Sync, NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium, AMD Adaptive-Sync |
| Panel type: | Fast IPS |
| Aspect ratio: | 16:9 |
| Native resolution: | 4K 3840 x 2160 at 160 Hz |
| Pixel pitch: | 0.155 mm |
| Brightness: | 400 cd/m² |
| Contrast ratio: | 1000:1 / 100000000:1 (dynamic) |
| Hdr capable: | HDR10 / DisplayHDR 400 |
| Response time: | 1 ms (grey-to-grey) |
| Gaming: | Yes |
| Colour support: | 1073.7 million colours (10-bit) |
| Colour gamut: | 130% sRGB, 95% DCI-P3 |
| Input connectors: | HDMI, DisplayPort, USB-C |
| Display position adjustments: | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Screen coating: | Anti-glare |
| Voltage: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh) - with stand: | 61.4 cm x 21.9 cm x 51 cm |
| Weight: | 6.6 kg |
| Compliant standards: | TUV Rheinland Flicker Free Certification, HDCP 2.2, TUV low blue light, FSC Mix |
Aprašymas
Discover a gaming experience with the ASUS ROG Strix XG27UCG. This 27-inch LED-backlit LCD monitor brings your games to life in brilliant 4K UHD resolution, supported by a wide color gamut of 130% sRGB and 95% DCI-P3 for incredibly vivid and true-to-life colors. HDR10 compatibility ensures detailed and dynamic visuals, making every scene more immersive.
With AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-SYNC Compatible, and VESA Adaptive-Sync, enjoy seamless, fluid gameplay without the distraction of screen tearing or stuttering. The fast IPS technology and a 1 ms response time minimize motion blur, keeping you focused on your game. The ASUS ROG Strix XG27UCG is designed for gamers. Ergonomic features like height, pivot, swivel, and tilt adjustments allow you to find the perfect viewing position, while ASUS Aura Sync technology, GamePlus, and Flicker-Free technology enhance your gaming experience. Whether you're battling enemies or exploring new worlds, this monitor is built to deliver a great gaming experience.
Funkcijos
27-inch 4K UHD display with LED backlight offers stunning visuals
Supports a wide color spectrum with 130% sRGB and 95% DCI-P3
Compatible with AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-SYNC, and VESA Adaptive-Sync
1 ms response time and up to 160 Hz refresh rate for smooth gaming
Ergonomic adjustments including height, pivot, swivel, and tilt