ASUS ROG Strix LC II 280 ARGB CPU cooler
Gamintojas: ASUS
Prekės kodas (MPN): 90RC00C1-M0UAY1
Prekės kodas (MPN): 90RC00C1-M0UAY1
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 210,48 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS ROG STRIX LC II 280 ARGB - processor liquid cooling system |
| Product type: | Processor liquid cooling system |
| Package content: | USB cable, screws, bracket, 1-to-2 fan splitter, 1-to-4 ARGB splitter, ROG sticker, 2 x 140 mm ARGB radiat |
| Compatibility: | Socket AM4, Socket TR4, LGA1200 Socket, LGA1700 Socket, Socket AM5, LGA115x Socket |
| Heatsink material: | Aluminium with copper base |
| Liquid cooler radiator size: | 280 mm |
| Fans qty: | Dual |
| Fan diameter: | 140 mm |
| Fan height: | 25.5 mm |
| Rotation speed: | 700-2100 rpm |
| Air flow: | 102.3 cfm |
| Noise level: | 35.7 dBA |
| Features: | Pulse-width modulation (PWM) support, pre-applied thermal compound, addressable RGB, rubber tubes(380 mm), |
| Manufacturer warranty: | 6-year warranty |
Aprašymas ROG Strix LC II 280 ARGB AIO delivers high-performance CPU liquid cooling with sleek, modern aesthetics. Featuring a closed-loop design and addressable RGB radiator fans, the cooler unleashes the full potential of an Intel or AMD CPU while further accentuating your build with brilliant multi-color lighting effects. With the cooling you expect from ROG, Strix LC II 280 ARGB is ready to become an essential part of your rig and light it up with your own unique style. Funkcijos ROG Axial-tech radiator fans provide optimized airflow and static pressure Individually addressable RGB lighting on the NCVM-coated pump cover and the radiator fans conveys a sleek, modern design Aesthetic perfectly complements ROG motherboards to bring out the best of your build from center stage Reinforced, sleeved tubing offers increased durability |
| Product description: | ASUS ROG STRIX LC II 280 ARGB - processor liquid cooling system |
| Product type: | Processor liquid cooling system |
| Package content: | USB cable, screws, bracket, 1-to-2 fan splitter, 1-to-4 ARGB splitter, ROG sticker, 2 x 140 mm ARGB radiat |
| Compatibility: | Socket AM4, Socket TR4, LGA1200 Socket, LGA1700 Socket, Socket AM5, LGA115x Socket |
| Heatsink material: | Aluminium with copper base |
| Liquid cooler radiator size: | 280 mm |
| Fans qty: | Dual |
| Fan diameter: | 140 mm |
| Fan height: | 25.5 mm |
| Rotation speed: | 700-2100 rpm |
| Air flow: | 102.3 cfm |
| Noise level: | 35.7 dBA |
| Features: | Pulse-width modulation (PWM) support, pre-applied thermal compound, addressable RGB, rubber tubes(380 mm), |
| Manufacturer warranty: | 6-year warranty |
Aprašymas
ROG Strix LC II 280 ARGB AIO delivers high-performance CPU liquid cooling with sleek, modern aesthetics. Featuring a closed-loop design and addressable RGB radiator fans, the cooler unleashes the full potential of an Intel or AMD CPU while further accentuating your build with brilliant multi-color lighting effects. With the cooling you expect from ROG, Strix LC II 280 ARGB is ready to become an essential part of your rig and light it up with your own unique style.
Funkcijos
ROG Axial-tech radiator fans provide optimized airflow and static pressure
Individually addressable RGB lighting on the NCVM-coated pump cover and the radiator fans conveys a sleek, modern design
Aesthetic perfectly complements ROG motherboards to bring out the best of your build from center stage
Reinforced, sleeved tubing offers increased durability