ASUS ROG Strix LC II 240 ARGB CPU cooler
Gamintojas: ASUS
Prekės kodas (MPN): 90RC00E2-M0UAY2
Prekės kodas (MPN): 90RC00E2-M0UAY2
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 197,33 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS ROG STRIX LC II 240 ARGB - White Edition - processor liquid cooling system |
| Product type: | Processor liquid cooling system |
| Package content: | USB cable, screws, bracket, 2 120mm ROG A-RGB Fans, 1-to-2 fan splitter, 1-to-4 ARGB splitter |
| Colour: | White |
| Compatibility: | LGA2011-3 Socket, Socket AM4, Socket TR4, LGA1200 Socket, LGA1700 Socket, Socket AM5, LGA115x Socket |
| Liquid cooler radiator size: | 240 mm |
| Fans qty: | Dual |
| Fan diameter: | 120 mm |
| Fan height: | 25 mm |
| Rotation speed: | 800-2500 rpm |
| Air flow: | 80.95 cfm |
| Noise level: | 37.6 dBA |
| Power connector: | 4-pin fan connector |
| Rated voltage: | 12 V |
| Features: | Pulse-width modulation (PWM) support, pre-applied thermal compound, PWM control, rubber tubes(380 mm), ARG |
| Product material: | Aluminium, rubber, copper |
| Dimensions (wxdxh): | 27.2 cm x 12.1 cm x 2.7 cm |
| Weight: | 804 g |
| Manufacturer warranty: | 6-year warranty |
Aprašymas ROG Strix LC II ARGB White Edition CPU coolers deliver high-performance liquid cooling in style with a distinctive moonlight white aesthetic, and support for the LGA 1700 socket for 12th Gen Intel Core processors. Featuring a closed-loop design and addressable RGB radiator fans, the Strix LC II ARGB White Edition unleashes the full potential of your unlocked AMD or Intel CPU while elevating your build with brilliant multi-color lighting effects. With the performance, features, and style you expect from ROG, Strix LC II ARGB White Edition coolers are ready to become an essential part of your rig. Funkcijos Seventh Gen Asetek pump delivers exceptional cooling and minimal noise with an operating range starting at 840 rpm Two ROG-designed radiator fans provide optimized airflow and static pressure ARGB lighting on the NCVM-coated pump cover and the radiator fans conveys a sleek, modern design Aesthetic perfectly complements ROG motherboards from center stage Reinforced, sleeved tubing offers increased durability |
| Product description: | ASUS ROG STRIX LC II 240 ARGB - White Edition - processor liquid cooling system |
| Product type: | Processor liquid cooling system |
| Package content: | USB cable, screws, bracket, 2 120mm ROG A-RGB Fans, 1-to-2 fan splitter, 1-to-4 ARGB splitter |
| Colour: | White |
| Compatibility: | LGA2011-3 Socket, Socket AM4, Socket TR4, LGA1200 Socket, LGA1700 Socket, Socket AM5, LGA115x Socket |
| Liquid cooler radiator size: | 240 mm |
| Fans qty: | Dual |
| Fan diameter: | 120 mm |
| Fan height: | 25 mm |
| Rotation speed: | 800-2500 rpm |
| Air flow: | 80.95 cfm |
| Noise level: | 37.6 dBA |
| Power connector: | 4-pin fan connector |
| Rated voltage: | 12 V |
| Features: | Pulse-width modulation (PWM) support, pre-applied thermal compound, PWM control, rubber tubes(380 mm), ARG |
| Product material: | Aluminium, rubber, copper |
| Dimensions (wxdxh): | 27.2 cm x 12.1 cm x 2.7 cm |
| Weight: | 804 g |
| Manufacturer warranty: | 6-year warranty |
Aprašymas
ROG Strix LC II ARGB White Edition CPU coolers deliver high-performance liquid cooling in style with a distinctive moonlight white aesthetic, and support for the LGA 1700 socket for 12th Gen Intel Core processors. Featuring a closed-loop design and addressable RGB radiator fans, the Strix LC II ARGB White Edition unleashes the full potential of your unlocked AMD or Intel CPU while elevating your build with brilliant multi-color lighting effects. With the performance, features, and style you expect from ROG, Strix LC II ARGB White Edition coolers are ready to become an essential part of your rig.
Funkcijos
Seventh Gen Asetek pump delivers exceptional cooling and minimal noise with an operating range starting at 840 rpm
Two ROG-designed radiator fans provide optimized airflow and static pressure
ARGB lighting on the NCVM-coated pump cover and the radiator fans conveys a sleek, modern design
Aesthetic perfectly complements ROG motherboards from center stage
Reinforced, sleeved tubing offers increased durability