ASUS ROG Strix LC II 240 ARGB AIO cooler
Gamintojas: ASUS
Prekės kodas (MPN): 90RC00E1-M0UAY4
Prekės kodas (MPN): 90RC00E1-M0UAY4
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 195,85 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS ROG STRIX LC II 240 ARGB - processor liquid cooling system |
| Product type: | Processor liquid cooling system |
| Package content: | USB cable, screws, bracket, 1-to-2 fan splitter, 1-to-4 ARGB splitter, ROG sticker |
| Compatibility: | Socket AM4, Socket TR4, LGA1200 Socket, LGA1700 Socket, Socket AM5, LGA115x Socket |
| Heatsink material: | Copper base |
| Liquid cooler radiator size: | 240 mm |
| Fans qty: | Dual |
| Fan diameter: | 120 mm |
| Fan height: | 25 mm |
| Rotation speed: | 800-2500 rpm |
| Air flow: | 80.95 cfm |
| Noise level: | 37.6 dBA |
| Features: | Pulse-width modulation (PWM) support, pre-applied thermal compound, addressable RGB, rubber tubes(380 mm), |
| Product material: | Aluminium, rubber, copper |
| Manufacturer warranty: | 6-year warranty |
Aprašymas ROG Strix LC II 240 ARGB AIO delivers high-performance CPU liquid cooling with sleek, modern aesthetics. Featuring a closed-loop design and ARGB radiator fans, the cooler unleashes the full potential of an Intel or AMD CPU while further accentuating your build with brilliant multi-color lighting effects. With the cooling you expect from ROG, Strix LC II 240 ARGB is ready to become an essential part of your rig and light it up with your own unique style. Funkcijos Seventh Gen Asetek pump delivers exceptional cooling and minimal noise with an operating range starting at 840 rpm Dual ROG-designed radiator fans provide optimized airflow and static pressure ARGB lighting on the NCVM-coated pump cover and the radiator fans conveys a sleek, modern design Aesthetic perfectly complements ROG motherboards from center stage Reinforced, sleeved tubing offers increased durability |
| Product description: | ASUS ROG STRIX LC II 240 ARGB - processor liquid cooling system |
| Product type: | Processor liquid cooling system |
| Package content: | USB cable, screws, bracket, 1-to-2 fan splitter, 1-to-4 ARGB splitter, ROG sticker |
| Compatibility: | Socket AM4, Socket TR4, LGA1200 Socket, LGA1700 Socket, Socket AM5, LGA115x Socket |
| Heatsink material: | Copper base |
| Liquid cooler radiator size: | 240 mm |
| Fans qty: | Dual |
| Fan diameter: | 120 mm |
| Fan height: | 25 mm |
| Rotation speed: | 800-2500 rpm |
| Air flow: | 80.95 cfm |
| Noise level: | 37.6 dBA |
| Features: | Pulse-width modulation (PWM) support, pre-applied thermal compound, addressable RGB, rubber tubes(380 mm), |
| Product material: | Aluminium, rubber, copper |
| Manufacturer warranty: | 6-year warranty |
Aprašymas
ROG Strix LC II 240 ARGB AIO delivers high-performance CPU liquid cooling with sleek, modern aesthetics. Featuring a closed-loop design and ARGB radiator fans, the cooler unleashes the full potential of an Intel or AMD CPU while further accentuating your build with brilliant multi-color lighting effects. With the cooling you expect from ROG, Strix LC II 240 ARGB is ready to become an essential part of your rig and light it up with your own unique style.
Funkcijos
Seventh Gen Asetek pump delivers exceptional cooling and minimal noise with an operating range starting at 840 rpm
Dual ROG-designed radiator fans provide optimized airflow and static pressure
ARGB lighting on the NCVM-coated pump cover and the radiator fans conveys a sleek, modern design
Aesthetic perfectly complements ROG motherboards from center stage
Reinforced, sleeved tubing offers increased durability