ASUS ROG STRIX LC II 240 AIO cooler
Gamintojas: ASUS
Prekės kodas (MPN): 90RC00E0-M0UAY0
Prekės kodas (MPN): 90RC00E0-M0UAY0
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 187,09 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS ROG STRIX LC II 240 - processor liquid cooling system |
| Product type: | Processor liquid cooling system |
| Package content: | USB cable, pump, 1-to-2 fan splitter, ROG sticker, water block |
| Colour: | Black |
| Compatibility: | LGA1156 Socket, LGA1155 Socket, LGA2011 Socket, LGA1150 Socket, LGA2011-3 Socket, LGA1151 Socket, Socket A |
| Liquid cooler radiator size: | 240 mm |
| Fans qty: | Dual |
| Fan diameter: | 120 mm |
| Fan height: | 25 mm |
| Rotation speed: | 800-2500 rpm |
| Air flow: | 80.95 cfm |
| Noise level: | 37.6 dBA |
| Features: | PWM control, rubber tubes(380 mm) |
| Product material: | Aluminium, copper |
| Dimensions (wxdxh): | 27.2 cm x 12.1 cm x 2.7 cm |
| Weight: | 804 g |
| Features: | ASUS Aura Sync technology |
| Manufacturer warranty: | 6-year warranty |
Aprašymas ROG Strix LC II 240 delivers high-performance CPU liquid cooling with sleek, modern aesthetics. Featuring a closed-loop design and ROG radiator fans, the cooler unleashes the full potential of an Intel or AMD CPU while enabling subtle multicolor lighting effects to accentuate your build. Funkcijos Seventh Gen Asetek pump delivers exceptional cooling and minimal noise with an operating range starting at 800 rpm Dual ROG-designed radiator fans provide optimized airflow and static pressure ARGB lighting on the NCVM-coated pump cover conveys a sleek, modern design Aesthetic perfectly complements ROG motherboards from center stage Reinforced, sleeved tubing offers increased durability |
| Product description: | ASUS ROG STRIX LC II 240 - processor liquid cooling system |
| Product type: | Processor liquid cooling system |
| Package content: | USB cable, pump, 1-to-2 fan splitter, ROG sticker, water block |
| Colour: | Black |
| Compatibility: | LGA1156 Socket, LGA1155 Socket, LGA2011 Socket, LGA1150 Socket, LGA2011-3 Socket, LGA1151 Socket, Socket A |
| Liquid cooler radiator size: | 240 mm |
| Fans qty: | Dual |
| Fan diameter: | 120 mm |
| Fan height: | 25 mm |
| Rotation speed: | 800-2500 rpm |
| Air flow: | 80.95 cfm |
| Noise level: | 37.6 dBA |
| Features: | PWM control, rubber tubes(380 mm) |
| Product material: | Aluminium, copper |
| Dimensions (wxdxh): | 27.2 cm x 12.1 cm x 2.7 cm |
| Weight: | 804 g |
| Features: | ASUS Aura Sync technology |
| Manufacturer warranty: | 6-year warranty |
Aprašymas
ROG Strix LC II 240 delivers high-performance CPU liquid cooling with sleek, modern aesthetics. Featuring a closed-loop design and ROG radiator fans, the cooler unleashes the full potential of an Intel or AMD CPU while enabling subtle multicolor lighting effects to accentuate your build.
Funkcijos
Seventh Gen Asetek pump delivers exceptional cooling and minimal noise with an operating range starting at 800 rpm
Dual ROG-designed radiator fans provide optimized airflow and static pressure
ARGB lighting on the NCVM-coated pump cover conveys a sleek, modern design
Aesthetic perfectly complements ROG motherboards from center stage
Reinforced, sleeved tubing offers increased durability