Asus ROG STRIX B650E-I GAMING WIFI Processor family AMD, Processor socket AM5, DDR5 DIMM, Memory slots 2, Supported hard disk drive interfaces SATA, M.2, Number of SATA connectors 2, Chipset AMD B65
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 331,13 € | ||
| S2 | - / - | 328,14 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 340.00 mm |
| Gross height (mm): | 60.00 mm |
| Gross weight: | 1.30 kg |
| Gross width (mm): | 270.00 mm |
| Net weight: | 1.00 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 250.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| TI weight (kg): | 0.05 kg |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Memory slots: | 2 |
| Chipset: | AMD B650 |
| Producer product name: | ROG STRIX B650E-I GAMING WIFI |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Compatible processor series: | Supports AMD Ryzen 7000 Series Desktop Processors |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | Mini-ITX |
| Supported memory types: | DDR5 DIMM |
| Processor socket: | AM5 |
| Number of SATA connectors: | 2 |
| I/O ports: | |
| Form factor: | |
| Gross depth master carton: | 286 mm |
| Gross width master carton: | 380 mm |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 9.665 kg |
| Tare weight master carton: | 0.684 kg |
Aprašymas Don't be fooled by its flyweight frame; the Strix B650E-I packs walloping performance! With a jacked VRM and pumped with both DDR and PCIe 5, it's a perfect partner for Ryzen 7000, particularly in stealthy SFF builds. Funkcijos Robust 10-stage power solution rated to 70 A each Dynamic clocking to simultaneously maximize Ryzen gaming and compute performance Both the x16 slot and an on-board M.2 slot are PCIe Gen 5-ready 6400 MT/s+, AMD EXPO, DRAM IC profiles, and AEMP Faster-than-Gigabit Wi-Fi that unlocks access to the low-interference 6 GHz band Easy installation for GPUs and SSDs, plus simple BIOS resets and updates |
| Gross depth (mm): | 340.00 mm |
| Gross height (mm): | 60.00 mm |
| Gross weight: | 1.30 kg |
| Gross width (mm): | 270.00 mm |
| Net weight: | 1.00 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 250.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| TI weight (kg): | 0.05 kg |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Memory slots: | 2 |
| Chipset: | AMD B650 |
| Producer product name: | ROG STRIX B650E-I GAMING WIFI |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Compatible processor series: | Supports AMD Ryzen 7000 Series Desktop Processors |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | Mini-ITX |
| Supported memory types: | DDR5 DIMM |
| Processor socket: | AM5 |
| Number of SATA connectors: | 2 |
| I/O ports: | |
| Form factor: | |
| Gross depth master carton: | 286 mm |
| Gross width master carton: | 380 mm |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 9.665 kg |
| Tare weight master carton: | 0.684 kg |
Aprašymas
Don't be fooled by its flyweight frame; the Strix B650E-I packs walloping performance! With a jacked VRM and pumped with both DDR and PCIe 5, it's a perfect partner for Ryzen 7000, particularly in stealthy SFF builds.
Funkcijos
Robust 10-stage power solution rated to 70 A each
Dynamic clocking to simultaneously maximize Ryzen gaming and compute performance
Both the x16 slot and an on-board M.2 slot are PCIe Gen 5-ready
6400 MT/s+, AMD EXPO, DRAM IC profiles, and AEMP
Faster-than-Gigabit Wi-Fi that unlocks access to the low-interference 6 GHz band
Easy installation for GPUs and SSDs, plus simple BIOS resets and updates