ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI | Processor family Ryzen | Processor socket 1 x Socket AM5 | 4 DIMM slots - DDR5, non-ECC, on-die ECC, unbuffered | Supported hard disk drive interfaces SATA-600 (RA
Gamintojas: Asus
Prekės kodas (MPN): 90MB1BB0-M0EAY0
Prekės kodas (MPN): 90MB1BB0-M0EAY0
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 375,76 € | ||
| S2 | - / - | 372,27 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 305.00 mm |
| Gross height (mm): | 100.00 mm |
| Gross weight: | 0.88 kg |
| Gross width (mm): | 244.00 mm |
| Net weight: | 0.78 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 80.00 g |
| Plastic (No PET): | 20.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.10 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Producer: | Asus |
| Palette Qty: | 116 pc(s) |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Processor family: | Ryzen |
| Processor socket: | 1 x Socket AM5 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| Supported memory types: | 4 DIMM slots - DDR5, non-ECC, on-die ECC, unbuffered |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA-600 (RAID), 4 x M.2 |
Aprašymas Take your build from B-tier to S with the Strix B650E-E! PCIe 5.0 and DDR5 propel your rig into the future, and innovative Q-Design features make system setup a breeze. All of its perks are backed by a tenacious power solution, hefty heatsinks, and exclusive overclocking technologies to drive you to the next level with Ryzen 7000. Funkcijos Robust 16-stage power solution rated to 70 A per stage Dynamic clocking to simultaneously maximize Ryzen gaming and compute performance Both x16 slots and two on-board M.2 slots are all PCIe Gen 5-ready 6400 MT/s+, AMD EXPO, DRAM IC profiles, and AEMP Faster-than-Gigabit Wi-Fi unlocks access to the low-interference 6 GHz band Easy installation for GPUs and SSDs |
| Gross depth (mm): | 305.00 mm |
| Gross height (mm): | 100.00 mm |
| Gross weight: | 0.88 kg |
| Gross width (mm): | 244.00 mm |
| Net weight: | 0.78 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 80.00 g |
| Plastic (No PET): | 20.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.10 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Producer: | Asus |
| Palette Qty: | 116 pc(s) |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Processor family: | Ryzen |
| Processor socket: | 1 x Socket AM5 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| Supported memory types: | 4 DIMM slots - DDR5, non-ECC, on-die ECC, unbuffered |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA-600 (RAID), 4 x M.2 |
Aprašymas
Take your build from B-tier to S with the Strix B650E-E! PCIe 5.0 and DDR5 propel your rig into the future, and innovative Q-Design features make system setup a breeze. All of its perks are backed by a tenacious power solution, hefty heatsinks, and exclusive overclocking technologies to drive you to the next level with Ryzen 7000.
Funkcijos
Robust 16-stage power solution rated to 70 A per stage
Dynamic clocking to simultaneously maximize Ryzen gaming and compute performance
Both x16 slots and two on-board M.2 slots are all PCIe Gen 5-ready
6400 MT/s+, AMD EXPO, DRAM IC profiles, and AEMP
Faster-than-Gigabit Wi-Fi unlocks access to the low-interference 6 GHz band
Easy installation for GPUs and SSDs