ASUS ROG Hyperion GR701 Gaming Case
Gamintojas: ASUS
Prekės kodas (MPN): 90DC00F0-B39000
Prekės kodas (MPN): 90DC00F0-B39000
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 481,23 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS ROG Hyperion GR701 - FT - extended ATX |
| Product type: | System cabinet |
| Form factor: | Full tower |
| Gaming: | Yes |
| Windowed side panel: | Yes, tempered glass |
| Built-in devices: | ARGB fan hub, ROG ARGB lighting panel |
| I/o connectors: | 1 x USB-C 3.2 Gen 2 4 x USB 3.2 Gen 1 |
| Supported motherboards: | ATX, microATX, Mini-ITX, Extended ATX |
| System cabinet features: | Top panel dust filter, front dust filter, bottom dust filter, ASUS Aura Sync RGB illumination, tempered gl |
| Power device: | No power supply |
| Dimensions (wxdxh): | 26.8 cm x 63.9 cm x 65.9 cm |
| Weight: | 20.8 kg |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas The ROG Hyperion GR701 brings an X factor in both form and function that builders around the world have been craving. With support for dual 420 mm radiators, towering video cards, a fully integrated 2-way aluminum graphics card holder, 60-watt device charging and dual front USB-C connectors for compatible ROG motherboards, it is truly a PC chassis in the coveted ROG style. Funkcijos Extra cooling - dual 420 mm radiator support, four 140 mm fans and a built-in fan hub offer massive airflow possibilities Extra space - the beefiest graphics cards get plenty of room, cable management gets an expansive chamber that is 34 mm deep, with a 46 mm wide routing channel Extra convenience - hinged tool-free side panels, a built-in storage drawer and an integrated graphics card holder come together to amp up the building experience Extra power - dual USB Type-C ports, 60-watt fast charging, aluminum-reinforced frame and handles deliver power and premium ruggedness Extra stylish - the fan hub and lighting panel all support Aura Sync, and the chassis is decked out with anodized metal and hairline finishes |
| Product description: | ASUS ROG Hyperion GR701 - FT - extended ATX |
| Product type: | System cabinet |
| Form factor: | Full tower |
| Gaming: | Yes |
| Windowed side panel: | Yes, tempered glass |
| Built-in devices: | ARGB fan hub, ROG ARGB lighting panel |
| I/o connectors: | 1 x USB-C 3.2 Gen 2 4 x USB 3.2 Gen 1 |
| Supported motherboards: | ATX, microATX, Mini-ITX, Extended ATX |
| System cabinet features: | Top panel dust filter, front dust filter, bottom dust filter, ASUS Aura Sync RGB illumination, tempered gl |
| Power device: | No power supply |
| Dimensions (wxdxh): | 26.8 cm x 63.9 cm x 65.9 cm |
| Weight: | 20.8 kg |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas
The ROG Hyperion GR701 brings an X factor in both form and function that builders around the world have been craving. With support for dual 420 mm radiators, towering video cards, a fully integrated 2-way aluminum graphics card holder, 60-watt device charging and dual front USB-C connectors for compatible ROG motherboards, it is truly a PC chassis in the coveted ROG style.
Funkcijos
Extra cooling - dual 420 mm radiator support, four 140 mm fans and a built-in fan hub offer massive airflow possibilities
Extra space - the beefiest graphics cards get plenty of room, cable management gets an expansive chamber that is 34 mm deep, with a 46 mm wide routing channel
Extra convenience - hinged tool-free side panels, a built-in storage drawer and an integrated graphics card holder come together to amp up the building experience
Extra power - dual USB Type-C ports, 60-watt fast charging, aluminum-reinforced frame and handles deliver power and premium ruggedness
Extra stylish - the fan hub and lighting panel all support Aura Sync, and the chassis is decked out with anodized metal and hairline finishes