ASUS ProArt PA248CRV 24.1inch WUXGA
Gamintojas: ASUS
Prekės kodas (MPN): 90LM05K0-B01K70
Prekės kodas (MPN): 90LM05K0-B01K70
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 13 vnt. 1-5 d.d. 13 / - vnt. | 404,15 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS ProArt PA248CRV - LED monitor - 24.1" - HDR |
| Device type: | LED-backlit LCD monitor - 24.1" |
| Energy class: | Class D |
| Features: | USB 3.0 hub |
| Panel type: | IPS |
| Aspect ratio: | 16:10 |
| Native resolution: | WUXGA 1920 x 1200 at 75 Hz |
| Pixel pitch: | 0.27 mm |
| Brightness: | 350 cd/m² |
| Contrast ratio: | 1000:1 |
| Hdr capable: | HDR10 |
| Response time: | 5 ms (grey-to-grey) |
| Colour support: | 16.7 million colours |
| Colour gamut: | 100% sRGB, 97% DCI-P3 |
| Input connectors: | 2xHDMI, 2xDisplayPort, USB-C |
| Display position adjustments: | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Screen coating: | Anti-glare |
| Voltage: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Colour: | Black silver |
| Dimensions (wxdxh) - with stand: | 53.169 cm x 19.037 cm x 52.92 cm |
| Weight: | 5.9 kg |
| Environmental standards: | TCO Certified Displays 9, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Compliant standards: | TUV Rheinland Flicker Free Certification, DisplayPort 1.4, HDCP 1.4, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardwar |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas ProArt Display PA248CRV is a 24.1-inch 16:10 WUXGA monitor designed for professional video editors. This Calman verified display boasts a wide color gamut with 97% DCI-P3 coverage and is factory pre-calibrated to Delta E < 2 for exceptional color accuracy. For added convenience, the built-in USB-C port offers DisplayPort support, superfast data transfers, and 96-watt power delivery via a single cable. Funkcijos 24.1-inch 16:10 WUXGA (1920 x 1200) LED backlight HDR display with 178° wide-view IPS panel Wide color gamut with 97% DCI-P3 and 100% sRGB coverage Calman verified and factory pre-calibrated to Delta E < 2 color accuracy Extensive connectivity, including DisplayPort over USB-C with 96-watt Power Delivery, DisplayPort, HDMI, and USB hub Slim profile and compact base, plus wall-mountable design to maximize desk space Ergonomic design with tilt, swivel, pivot, and height adjustments for comfortable viewing Green sustainability with paper packaging and energy-efficient performance that meets environmental standards |
| Product description: | ASUS ProArt PA248CRV - LED monitor - 24.1" - HDR |
| Device type: | LED-backlit LCD monitor - 24.1" |
| Energy class: | Class D |
| Features: | USB 3.0 hub |
| Panel type: | IPS |
| Aspect ratio: | 16:10 |
| Native resolution: | WUXGA 1920 x 1200 at 75 Hz |
| Pixel pitch: | 0.27 mm |
| Brightness: | 350 cd/m² |
| Contrast ratio: | 1000:1 |
| Hdr capable: | HDR10 |
| Response time: | 5 ms (grey-to-grey) |
| Colour support: | 16.7 million colours |
| Colour gamut: | 100% sRGB, 97% DCI-P3 |
| Input connectors: | 2xHDMI, 2xDisplayPort, USB-C |
| Display position adjustments: | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Screen coating: | Anti-glare |
| Voltage: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Colour: | Black silver |
| Dimensions (wxdxh) - with stand: | 53.169 cm x 19.037 cm x 52.92 cm |
| Weight: | 5.9 kg |
| Environmental standards: | TCO Certified Displays 9, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Compliant standards: | TUV Rheinland Flicker Free Certification, DisplayPort 1.4, HDCP 1.4, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardwar |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
ProArt Display PA248CRV is a 24.1-inch 16:10 WUXGA monitor designed for professional video editors. This Calman verified display boasts a wide color gamut with 97% DCI-P3 coverage and is factory pre-calibrated to Delta E < 2 for exceptional color accuracy. For added convenience, the built-in USB-C port offers DisplayPort support, superfast data transfers, and 96-watt power delivery via a single cable.
Funkcijos
24.1-inch 16:10 WUXGA (1920 x 1200) LED backlight HDR display with 178° wide-view IPS panel
Wide color gamut with 97% DCI-P3 and 100% sRGB coverage
Calman verified and factory pre-calibrated to Delta E < 2 color accuracy
Extensive connectivity, including DisplayPort over USB-C with 96-watt Power Delivery, DisplayPort, HDMI, and USB hub
Slim profile and compact base, plus wall-mountable design to maximize desk space
Ergonomic design with tilt, swivel, pivot, and height adjustments for comfortable viewing
Green sustainability with paper packaging and energy-efficient performance that meets environmental standards