ASUS ProArt PA148CTV Portable 14i IPS
Gamintojas: ASUS
Prekės kodas (MPN): 90LM06E0-B01170
Prekės kodas (MPN): 90LM06E0-B01170
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 2 vnt. 1-5 d.d. 2 / - vnt. | 564,94 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS ProArt PA148CTV - LED monitor - Full HD (1080p) - 14" |
| Device type: | LED-backlit LCD monitor - 14" |
| Energy class: | Class E |
| Power consumption (on mode): | 11 W |
| Features: | Touch-screen |
| Panel type: | IPS |
| Aspect ratio: | 16:9 |
| Native resolution: | Full HD (1080p) 1920 x 1080 |
| Pixel pitch: | 0.16 mm |
| Brightness: | 300 cd/m² |
| Contrast ratio: | 700:1 |
| Response time: | 5 ms (grey-to-grey) |
| Colour support: | 16.7 million colours |
| Colour gamut: | 100% sRGB |
| Input connectors: | Micro HDMI, 2xUSB-C |
| Screen coating: | Anti-glare |
| Dimensions (wxdxh) - with stand: | 32.61 cm x 1.2 cm x 20.44 cm |
| Weight: | 740 g |
| Compliant standards: | TUV Rheinland Low Blue Light Certification, TUV Rheinland Flicker Free Certification, HDCP 1.4 |
Aprašymas ASUS ProArt PA148CTV is a 14-inch FHD portable monitor designed for creators. Its ASUS Dial and Virtual Control Panel streamlines the creative process with shortcuts and programmable hotkeys that work seamlessly with Adobe creative tools. PA148CTV delivers exceptional color thanks to 100% sRGB and 100% Rec. 709 color spaces, and it is world's 1st portable monitor that reached Calman Verified certification and was factory pre-calibrated to provide a Delta E < 2 color difference. The anti-glare IPS panel features wide viewing angles with minimal color shift, even when viewed from off-center positions. Funkcijos 14-inch Full HD IPS anti-glare panel with capacitive 10-point multitouch ASUS Dial and Virtual Control Panel provide productivity-enhancing shortcuts and programmable hotkeys for compatible Adobe software 100% sRGB and 100% Rec. 709 color gamut, and Calman Verified with factory pre-calibrated Delta E < 2 for exceptional color accuracy User-friendly design with intuitive OSD control via ASUS Dial, metal kickstand and tripod socket I/O ports include two USB Type-C ports (DP Alt mode) and one Micro HDMI for variety devices connection ASUS Eye Care monitor features TÜV Rheinland-certified Flicker-free and Low Blue Light technologies to ensure a comfortable viewing experience |
| Product description: | ASUS ProArt PA148CTV - LED monitor - Full HD (1080p) - 14" |
| Device type: | LED-backlit LCD monitor - 14" |
| Energy class: | Class E |
| Power consumption (on mode): | 11 W |
| Features: | Touch-screen |
| Panel type: | IPS |
| Aspect ratio: | 16:9 |
| Native resolution: | Full HD (1080p) 1920 x 1080 |
| Pixel pitch: | 0.16 mm |
| Brightness: | 300 cd/m² |
| Contrast ratio: | 700:1 |
| Response time: | 5 ms (grey-to-grey) |
| Colour support: | 16.7 million colours |
| Colour gamut: | 100% sRGB |
| Input connectors: | Micro HDMI, 2xUSB-C |
| Screen coating: | Anti-glare |
| Dimensions (wxdxh) - with stand: | 32.61 cm x 1.2 cm x 20.44 cm |
| Weight: | 740 g |
| Compliant standards: | TUV Rheinland Low Blue Light Certification, TUV Rheinland Flicker Free Certification, HDCP 1.4 |
Aprašymas
ASUS ProArt PA148CTV is a 14-inch FHD portable monitor designed for creators. Its ASUS Dial and Virtual Control Panel streamlines the creative process with shortcuts and programmable hotkeys that work seamlessly with Adobe creative tools. PA148CTV delivers exceptional color thanks to 100% sRGB and 100% Rec. 709 color spaces, and it is world's 1st portable monitor that reached Calman Verified certification and was factory pre-calibrated to provide a Delta E < 2 color difference. The anti-glare IPS panel features wide viewing angles with minimal color shift, even when viewed from off-center positions.
Funkcijos
14-inch Full HD IPS anti-glare panel with capacitive 10-point multitouch
ASUS Dial and Virtual Control Panel provide productivity-enhancing shortcuts and programmable hotkeys for compatible Adobe software
100% sRGB and 100% Rec. 709 color gamut, and Calman Verified with factory pre-calibrated Delta E < 2 for exceptional color accuracy
User-friendly design with intuitive OSD control via ASUS Dial, metal kickstand and tripod socket
I/O ports include two USB Type-C ports (DP Alt mode) and one Micro HDMI for variety devices connection
ASUS Eye Care monitor features TÜV Rheinland-certified Flicker-free and Low Blue Light technologies to ensure a comfortable viewing experience