Asus PRIME B760-PLUS D4 Processor family Intel Processor socket LGA1700 DDR4 Supported hard disk drive interfaces M.2, SATA Number of SATA connectors 4
Gamintojas: Asus
Prekės kodas (MPN): 90MB1CW0-M1EAY0
Prekės kodas (MPN): 90MB1CW0-M1EAY0
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 161,25 € | |
| S2 | - / - | - | 159,72 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 340.00 mm |
| Gross height (mm): | 60.00 mm |
| Gross weight: | 1.30 kg |
| Gross width (mm): | 270.00 mm |
| Net weight: | 1.00 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 250.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Palette Qty: | 157 pc(s) |
| Supported hard disk drive interfaces: | M.2, SATA |
| Processor family: | Intel |
| Supported memory types: | DDR4 |
| Processor socket: | LGA1700 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| Producer product name: | PRIME B760-PLUS D4 |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas ASUS Prime series motherboards are expertly engineered to unleash the full potential of 13th Gen Intel Core processors. Boasting a robust power design, comprehensive cooling solutions and intelligent tuning options, PRIME B760-PLUS D4 provides users and PC DIY builders with a range of performance optimizations. Funkcijos Intel LGA 1700 socket - ready for 13th and 12th Gen Intel processors Ultrafast connectivity - PCIe 5.0, three PCIe 4.0 M.2, Realtek 2.5 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, front USB 3.2 Gen 1 Type-C and Thunderbolt (USB4) header support Comprehensive cooling - VRM heatsinks, M.2 heatsink, PCH heatsink, hybrid fan headers ASUS OptiMem - careful routing of traces and vias to preserve signal integrity for improved memory stability Aura Sync RGB Lighting - onboard addressable Gen 2 headers and Aura RGB header for RGB LED strips, easily synced with Aura Sync-capable hardware |
| Gross depth (mm): | 340.00 mm |
| Gross height (mm): | 60.00 mm |
| Gross weight: | 1.30 kg |
| Gross width (mm): | 270.00 mm |
| Net weight: | 1.00 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 250.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Palette Qty: | 157 pc(s) |
| Supported hard disk drive interfaces: | M.2, SATA |
| Processor family: | Intel |
| Supported memory types: | DDR4 |
| Processor socket: | LGA1700 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| Producer product name: | PRIME B760-PLUS D4 |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
ASUS Prime series motherboards are expertly engineered to unleash the full potential of 13th Gen Intel Core processors. Boasting a robust power design, comprehensive cooling solutions and intelligent tuning options, PRIME B760-PLUS D4 provides users and PC DIY builders with a range of performance optimizations.
Funkcijos
Intel LGA 1700 socket - ready for 13th and 12th Gen Intel processors
Ultrafast connectivity - PCIe 5.0, three PCIe 4.0 M.2, Realtek 2.5 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, front USB 3.2 Gen 1 Type-C and Thunderbolt (USB4) header support
Comprehensive cooling - VRM heatsinks, M.2 heatsink, PCH heatsink, hybrid fan headers
ASUS OptiMem - careful routing of traces and vias to preserve signal integrity for improved memory stability
Aura Sync RGB Lighting - onboard addressable Gen 2 headers and Aura RGB header for RGB LED strips, easily synced with Aura Sync-capable hardware