Asus PRIME B550M-K Memory slots 4, Processor family AMD, Micro ATX, DDR4, Processor socket AM4, Chipset AMD B
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 97,90 € | |
| S2 | - / - | - | 97,09 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 405.00 mm |
| Gross height (mm): | 88.50 mm |
| Gross weight: | 2.53 kg |
| Gross width (mm): | 233.00 mm |
| Net weight: | 1.77 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 700.00 g |
| Plastic (No PET): | 60.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.76 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | Micro ATX |
| Supported memory types: | DDR4 |
| Processor socket: | AM4 |
| Chipset: | AMD B |
| Producer product name: | PRIME B550M-K |
| Memory slots: | 4 |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas ASUS Prime series is expertly engineered to unleash the full potential of AMD platform. Boasting a robust power design, comprehensive cooling solutions and intelligent tuning options, Prime B550 series motherboards provide daily users and DIY PC builders a range of performance tuning options via intuitive software and firmware features. Funkcijos AMD AM4 socket: ready for powerful processors Comprehensive cooling: PCH heatsink and Fan Xpert 2+ Ultrafast connectivity: dual M.2, PCIe 4.0, USB 3.2 Type-A connectivity Multiple hardware safeguards for all-around system protection |
| Gross depth (mm): | 405.00 mm |
| Gross height (mm): | 88.50 mm |
| Gross weight: | 2.53 kg |
| Gross width (mm): | 233.00 mm |
| Net weight: | 1.77 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 700.00 g |
| Plastic (No PET): | 60.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.76 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | Micro ATX |
| Supported memory types: | DDR4 |
| Processor socket: | AM4 |
| Chipset: | AMD B |
| Producer product name: | PRIME B550M-K |
| Memory slots: | 4 |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
ASUS Prime series is expertly engineered to unleash the full potential of AMD platform. Boasting a robust power design, comprehensive cooling solutions and intelligent tuning options, Prime B550 series motherboards provide daily users and DIY PC builders a range of performance tuning options via intuitive software and firmware features.
Funkcijos
AMD AM4 socket: ready for powerful processors
Comprehensive cooling: PCH heatsink and Fan Xpert 2+
Ultrafast connectivity: dual M.2, PCIe 4.0, USB 3.2 Type-A connectivity
Multiple hardware safeguards for all-around system protection