Asus PRIME B550M-A WIFI II Processor family AMD, Processor socket AM4, DDR4 DIMM, Memory slots 4, Supported hard disk drive interfaces SATA, M.2, Number of SATA connectors 4, Chipset AMD B550, microA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 7 vnt. 1-5 d.d. 7 / - vnt. | - | 123,81 € | |
| S2 | 16 vnt. 1-5 d.d. 16 / - vnt. |
- | 122,74 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 350.00 mm |
| Gross height (mm): | 100.00 mm |
| Gross weight: | 1.50 kg |
| Gross width (mm): | 200.00 mm |
| Net weight: | 1.20 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 250.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | AMD B550 |
| Producer product name: | PRIME B550M-A WIFI II |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | microATX |
| Supported memory types: | DDR4 DIMM |
| Processor socket: | AM4 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| I/O ports: | |
| Form factor: |
Aprašymas ASUS Prime series is expertly engineered to unleash the full potential of 5000 Series. Boasting a robust power design, comprehensive cooling solutions and intelligent tuning options, Prime B550 series motherboards provide daily users and DIY PC builders a range of performance tuning options via intuitive software and firmware features. Funkcijos Tune it your way Cool to the Core Cooler by design - VRM heatsink and thermal pads Build on a solid foundation Little things make a big difference Outstanding audio - combined onboard features deliver elevated audio Audio shielding Separate layer for left and right tracks Premium audio capacitors |
| Gross depth (mm): | 350.00 mm |
| Gross height (mm): | 100.00 mm |
| Gross weight: | 1.50 kg |
| Gross width (mm): | 200.00 mm |
| Net weight: | 1.20 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 250.00 g |
| Plastic (No PET): | 50.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | AMD B550 |
| Producer product name: | PRIME B550M-A WIFI II |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | microATX |
| Supported memory types: | DDR4 DIMM |
| Processor socket: | AM4 |
| Number of SATA connectors: | 4 |
| I/O ports: | |
| Form factor: |
Aprašymas
ASUS Prime series is expertly engineered to unleash the full potential of 5000 Series. Boasting a robust power design, comprehensive cooling solutions and intelligent tuning options, Prime B550 series motherboards provide daily users and DIY PC builders a range of performance tuning options via intuitive software and firmware features.
Funkcijos
Tune it your way
Cool to the Core
Cooler by design - VRM heatsink and thermal pads
Build on a solid foundation
Little things make a big difference
Outstanding audio - combined onboard features deliver elevated audio
Audio shielding
Separate layer for left and right tracks
Premium audio capacitors