Asus PRIME B550-PLUS Processor family AMD, Processor socket AM4, DDR4 DIMM, Memory slots 4, Supported hard disk drive interfaces SATA, M.2, Number of SATA connectors 6, Chipset AMD B550, ATX
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 121,12 € | |
| S2 | - / - | - | 118,54 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 300.00 mm |
| Gross height (mm): | 160.00 mm |
| Gross weight: | 2.05 kg |
| Gross width (mm): | 300.00 mm |
| Net weight: | 1.82 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 200.00 g |
| Plastic (No PET): | 30.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.23 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| TI weight (kg): | 0.05 kg |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | AMD B550 |
| Producer product name: | PRIME B550-PLUS |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory types: | DDR4 DIMM |
| Processor socket: | AM4 |
| Number of SATA connectors: | 6 |
| I/O ports: | |
| Form factor: | |
| Gross depth master carton: | 286 mm |
| Gross width master carton: | 380 mm |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 9.665 kg |
| Tare weight master carton: | 0.684 kg |
Aprašymas Boasting a robust power design, comprehensive cooling solutions and intelligent tuning options, Prime B550 series motherboards provide daily users and DIY PC builders a range of performance tuning options via intuitive software and firmware features. Funkcijos Ultrafast connectivity: dual M.2, PCIe 4.0, 1 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen 2 Type-A and Type-C Comprehensive cooling: VRM heatsinks, PCH heatsink, and Fan Xpert 4 Aura Sync RGB: onboard addressable Gen 2 header for RGB LED strips, easily synced with Aura Sync-capable hardware |
| Gross depth (mm): | 300.00 mm |
| Gross height (mm): | 160.00 mm |
| Gross weight: | 2.05 kg |
| Gross width (mm): | 300.00 mm |
| Net weight: | 1.82 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 200.00 g |
| Plastic (No PET): | 30.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.23 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| TI weight (kg): | 0.05 kg |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | AMD B550 |
| Producer product name: | PRIME B550-PLUS |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Processor family: | AMD |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory types: | DDR4 DIMM |
| Processor socket: | AM4 |
| Number of SATA connectors: | 6 |
| I/O ports: | |
| Form factor: | |
| Gross depth master carton: | 286 mm |
| Gross width master carton: | 380 mm |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 9.665 kg |
| Tare weight master carton: | 0.684 kg |
Aprašymas
Boasting a robust power design, comprehensive cooling solutions and intelligent tuning options, Prime B550 series motherboards provide daily users and DIY PC builders a range of performance tuning options via intuitive software and firmware features.
Funkcijos
Ultrafast connectivity: dual M.2, PCIe 4.0, 1 Gb Ethernet, USB 3.2 Gen 2 Type-A and Type-C
Comprehensive cooling: VRM heatsinks, PCH heatsink, and Fan Xpert 4
Aura Sync RGB: onboard addressable Gen 2 header for RGB LED strips, easily synced with Aura Sync-capable hardware