ASUS PH-GT1030-O2G
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): 90YV0AU0-M0NA00
Prekės kodas (MPN): 90YV0AU0-M0NA00
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 114,04 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS PH-GT1030-O2G - OC Edition - graphics card - GF GT 1030 - 2 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 3.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce GT 1030 |
| Memory: | 2 GB GDDR5 |
| Core clock: | 1278 MHz |
| Boost clock: | 1531 MHz |
| Cuda cores: | 384 |
| Effective memory clock: | 6.008 GHz |
| Memory interface: | 64-bit |
| Max resolution: | 1920 x 1200 |
| Interfaces details: | DVI-D (dual link) HDMI |
| Api supported: | DirectX 12, OpenGL 4.5 |
| Dimensions (wxdxh): | 3.6 cm x 18.4 cm x 11.1 cm |
Aprašymas ASUS GT 1030 comes equipped with a dual ball-bearing fan for a longer card lifespan and the fan is dust-resistant for improved reliability. Industry-exclusive Auto-Extreme technology with Super Alloy Power II components is provided for superior stability. Funkcijos Dust resistance Longer Lifespan Auto-Extreme technology with Super Alloy Power II |
| Product description: | ASUS PH-GT1030-O2G - OC Edition - graphics card - GF GT 1030 - 2 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 3.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce GT 1030 |
| Memory: | 2 GB GDDR5 |
| Core clock: | 1278 MHz |
| Boost clock: | 1531 MHz |
| Cuda cores: | 384 |
| Effective memory clock: | 6.008 GHz |
| Memory interface: | 64-bit |
| Max resolution: | 1920 x 1200 |
| Interfaces details: | DVI-D (dual link) HDMI |
| Api supported: | DirectX 12, OpenGL 4.5 |
| Dimensions (wxdxh): | 3.6 cm x 18.4 cm x 11.1 cm |
Aprašymas
ASUS GT 1030 comes equipped with a dual ball-bearing fan for a longer card lifespan and the fan is dust-resistant for improved reliability. Industry-exclusive Auto-Extreme technology with Super Alloy Power II components is provided for superior stability.
Funkcijos
Dust resistance
Longer Lifespan
Auto-Extreme technology with Super Alloy Power II