ASUS Dual Radeon RX 7600 EVO OC Edition
Gamintojas: ASUS
Prekės kodas (MPN): 90YV0LD0-M0NA00
Prekės kodas (MPN): 90YV0LD0-M0NA00
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 430,50 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS Dual Radeon RX 7600 EVO 8GB - OC Edition - graphics card - Radeon RX 7600 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | AMD Radeon RX 7600 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 18 Gbps |
| Boost clock (oc): | 2715 MHz |
| Stream processors: | 2048 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 4.9 cm x 22.9 cm x 12.3 cm |
Aprašymas The ASUS Dual Radeon RX 7600 EVO 8GB offers graphics performance, ideal for gamers and content creators. Equipped with 8 GB of GDDR6 SDRAM, this graphics card delivers high-speed memory performance with a memory speed of 18 Gbps and a 128-bit bus width. The 2715 MHz boost clock speed ensures smooth rendering of graphics in demanding applications. With its ability to support up to 4 monitors and a maximum external resolution of 7680 x 4320, this card enhances multi-display setups for an immersive experience. Featuring technology such as the RDNA 3 Gaming Architecture and AMD Smart Technologies, the Dual Radeon RX 7600 EVO provides enhanced graphics capabilities. Its onboard innovations, including Dual ball Bearing Fans and 0dB Technology, contribute to efficient cooling, ensuring the card operates quietly during intense gaming sessions. The card also supports HDCP 2.3 and is compliant with DisplayPort 1.4a, making it compatible with a range of displays and high-definition content. Funkcijos 8 GB GDDR6 memory for performance Supports up to 4 monitors with stunning resolutions Dual ball Bearing Fans for cooling Features AMD FidelityFX Super Resolution for visual quality Built with RDNA 3 Gaming Architecture for power efficiency |
| Product description: | ASUS Dual Radeon RX 7600 EVO 8GB - OC Edition - graphics card - Radeon RX 7600 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | AMD Radeon RX 7600 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 18 Gbps |
| Boost clock (oc): | 2715 MHz |
| Stream processors: | 2048 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 4.9 cm x 22.9 cm x 12.3 cm |
Aprašymas
The ASUS Dual Radeon RX 7600 EVO 8GB offers graphics performance, ideal for gamers and content creators. Equipped with 8 GB of GDDR6 SDRAM, this graphics card delivers high-speed memory performance with a memory speed of 18 Gbps and a 128-bit bus width. The 2715 MHz boost clock speed ensures smooth rendering of graphics in demanding applications. With its ability to support up to 4 monitors and a maximum external resolution of 7680 x 4320, this card enhances multi-display setups for an immersive experience.
Featuring technology such as the RDNA 3 Gaming Architecture and AMD Smart Technologies, the Dual Radeon RX 7600 EVO provides enhanced graphics capabilities. Its onboard innovations, including Dual ball Bearing Fans and 0dB Technology, contribute to efficient cooling, ensuring the card operates quietly during intense gaming sessions. The card also supports HDCP 2.3 and is compliant with DisplayPort 1.4a, making it compatible with a range of displays and high-definition content.
Funkcijos
8 GB GDDR6 memory for performance
Supports up to 4 monitors with stunning resolutions
Dual ball Bearing Fans for cooling
Features AMD FidelityFX Super Resolution for visual quality
Built with RDNA 3 Gaming Architecture for power efficiency