ASUS Dual GeForce RTX 5070 12GB GDDR7
Gamintojas: ASUS
Prekės kodas (MPN): 90YV0M18-M0NA00
Prekės kodas (MPN): 90YV0M18-M0NA00
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 898,07 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS Dual GeForce RTX 5070 12GB - graphics card - GeForce RTX 5070 - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 5.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 5070 - up to 988 TOPS |
| Memory: | 12 GB GDDR7 |
| Memory speed: | 28 Gbps |
| Boost clock: | 2512 MHz |
| Boost clock (oc): | 2542 MHz |
| Cuda cores: | 6144 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 5.06 cm x 24.9 cm x 12.6 cm |
Aprašymas The ASUS Dual GeForce RTX 5070 12GB is designed to deliver gaming performance with its advanced GDDR7 SDRAM and high-speed memory of 28 Gbps. Featuring NVIDIA GeForce RTX architecture, this graphics card supports resolutions up to 7680 x 4320, enabling graphics for immersive gaming experiences. The card is equipped with a Dual Fan Design that operates quietly thanks to its 0dB Technology, ensuring optimal cooling while you push your system to its limits. Funkcijos Supports resolutions up to 7680 x 4320 Equipped with 12 GB GDDR7 memory Dual Fan Design ensures effective cooling Compatible with various display ports including 3 x DisplayPort and HDMI NVIDIA DLSS 4 technology enhances performance |
| Product description: | ASUS Dual GeForce RTX 5070 12GB - graphics card - GeForce RTX 5070 - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 5.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 5070 - up to 988 TOPS |
| Memory: | 12 GB GDDR7 |
| Memory speed: | 28 Gbps |
| Boost clock: | 2512 MHz |
| Boost clock (oc): | 2542 MHz |
| Cuda cores: | 6144 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 5.06 cm x 24.9 cm x 12.6 cm |
Aprašymas
The ASUS Dual GeForce RTX 5070 12GB is designed to deliver gaming performance with its advanced GDDR7 SDRAM and high-speed memory of 28 Gbps. Featuring NVIDIA GeForce RTX architecture, this graphics card supports resolutions up to 7680 x 4320, enabling graphics for immersive gaming experiences. The card is equipped with a Dual Fan Design that operates quietly thanks to its 0dB Technology, ensuring optimal cooling while you push your system to its limits.
Funkcijos
Supports resolutions up to 7680 x 4320
Equipped with 12 GB GDDR7 memory
Dual Fan Design ensures effective cooling
Compatible with various display ports including 3 x DisplayPort and HDMI
NVIDIA DLSS 4 technology enhances performance