ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti EVO OC Ed
Gamintojas: ASUS
Prekės kodas (MPN): 90YV0J49-M0NA00
Prekės kodas (MPN): 90YV0J49-M0NA00
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 517,47 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti 8GB - graphics card - GeForce RTX 4060 Ti - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 18 Gbps |
| Boost clock: | 2565 MHz |
| Boost clock (oc): | 2595 MHz |
| Cuda cores: | 4352 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort (version 1.4a) HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 4.96 cm x 22.72 cm x 12.324 cm |
Funkcijos NVIDIA Ada Lovelace streaming multiprocessors 4th generation Tensor Cores 3rd generation RT Cores Axial-tech fan design features a smaller fan hub that facilitates longer blades and a barrier ring that increases downward air pressure A 2.5-slot design maximizes compatibility and cooling efficiency for superior performance in small chassis 0 dB technology lets you enjoy light gaming in relative silence Dual ball fan bearings can last up to twice as long as sleeve bearing designs |
| Product description: | ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti 8GB - graphics card - GeForce RTX 4060 Ti - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 18 Gbps |
| Boost clock: | 2565 MHz |
| Boost clock (oc): | 2595 MHz |
| Cuda cores: | 4352 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort (version 1.4a) HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 4.96 cm x 22.72 cm x 12.324 cm |
Funkcijos
NVIDIA Ada Lovelace streaming multiprocessors
4th generation Tensor Cores
3rd generation RT Cores
Axial-tech fan design features a smaller fan hub that facilitates longer blades and a barrier ring that increases downward air pressure
A 2.5-slot design maximizes compatibility and cooling efficiency for superior performance in small chassis
0 dB technology lets you enjoy light gaming in relative silence
Dual ball fan bearings can last up to twice as long as sleeve bearing designs