ASUS Dual GeForce RTX 4060 EVO OC Edit
Gamintojas: ASUS
Prekės kodas (MPN): 90YV0JC7-M0NA00
Prekės kodas (MPN): 90YV0JC7-M0NA00
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 397,72 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ASUS DUAL GeForce RTX 4060 EVO 8GB - Overclocked Edition - graphics card - GeForce RTX 4060 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 17 Gbps |
| Boost clock: | 2505 MHz |
| Boost clock (oc): | 2535 MHz |
| Cuda cores: | 3072 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort (version 1.4a) HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 4.96 cm x 22.72 cm x 12.324 cm |
Aprašymas ASUS Dual GeForce RTX 4060 EVO fuses dynamic thermal performance with broad compatibility. Advanced cooling solutions from flagship graphics cards - including two Axial-tech fans for maximizing airflow to the heatsink - are packed into a compact card, delivering more power in less space. These enhancements make ASUS Dual the perfect choice for gamers who want heavyweight graphics performance in a compact build. Funkcijos Powered by NVIDIA DLSS3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing 4th Generation Tensor Cores 3rd Generation RT Cores Axial-tech fan design features a smaller fan hub that facilitates longer blades and a barrier ring that increases downward air pressure 0dB technology lets you enjoy light gaming in relative silence Dual ball fan bearings can last up to twice as long as sleeve bearing designs Auto-Extreme Technology uses automation to enhance reliability |
| Product description: | ASUS DUAL GeForce RTX 4060 EVO 8GB - Overclocked Edition - graphics card - GeForce RTX 4060 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 17 Gbps |
| Boost clock: | 2505 MHz |
| Boost clock (oc): | 2535 MHz |
| Cuda cores: | 3072 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort (version 1.4a) HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 4.96 cm x 22.72 cm x 12.324 cm |
Aprašymas
ASUS Dual GeForce RTX 4060 EVO fuses dynamic thermal performance with broad compatibility. Advanced cooling solutions from flagship graphics cards - including two Axial-tech fans for maximizing airflow to the heatsink - are packed into a compact card, delivering more power in less space. These enhancements make ASUS Dual the perfect choice for gamers who want heavyweight graphics performance in a compact build.
Funkcijos
Powered by NVIDIA DLSS3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing
4th Generation Tensor Cores
3rd Generation RT Cores
Axial-tech fan design features a smaller fan hub that facilitates longer blades and a barrier ring that increases downward air pressure
0dB technology lets you enjoy light gaming in relative silence
Dual ball fan bearings can last up to twice as long as sleeve bearing designs
Auto-Extreme Technology uses automation to enhance reliability