ASSMANN DisplayPort connection cable DP
Gamintojas: ASSMANN ELECTRONIC
Prekės kodas (MPN): AK-340106-050-S
Prekės kodas (MPN): AK-340106-050-S
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 15,35 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | DIGITUS - DisplayPort cable - DisplayPort to DisplayPort - 5 m |
| Type: | DisplayPort cable |
| Technology: | Double shielded |
| Features: | 8K support, HDCP compliant, lockable connector, DPCP compliant |
| Length: | 5 m |
| Connector: | 20 pin DisplayPort - male |
| Connector (second end): | 20 pin DisplayPort - male |
| Compliant standards: | DisplayPort 1.4 |
| Colour: | Black |
Aprašymas With this cable standard, this DisplayPort cable supports all of today's requirements - from the playback of high-resolution UHD 8K content through 8-channel audio transmission to the support of HDCP and DPCP encryptions. Mirror your laptop desktop on a large monitor or extend your desktop with another DisplayPort display. This high-quality cable allows rapid data transfer without jerking, even in demanding graphics applications or games. Gold-plated contacts and double shielding of the cable ensure maximum conductivity and trouble-free transmission. Funkcijos Supported video format: 4K/2K@120Hz, 5K@60Hz or 8K@30Hz Transfer digital HD content to displays connected via DisplayPort Supports resolutions up to max. 8K/30 Hz Supports color depths up to max.: 24-bit RGB Supports HDCP and DPCP encryption |
| Product description: | DIGITUS - DisplayPort cable - DisplayPort to DisplayPort - 5 m |
| Type: | DisplayPort cable |
| Technology: | Double shielded |
| Features: | 8K support, HDCP compliant, lockable connector, DPCP compliant |
| Length: | 5 m |
| Connector: | 20 pin DisplayPort - male |
| Connector (second end): | 20 pin DisplayPort - male |
| Compliant standards: | DisplayPort 1.4 |
| Colour: | Black |
Aprašymas
With this cable standard, this DisplayPort cable supports all of today's requirements - from the playback of high-resolution UHD 8K content through 8-channel audio transmission to the support of HDCP and DPCP encryptions. Mirror your laptop desktop on a large monitor or extend your desktop with another DisplayPort display. This high-quality cable allows rapid data transfer without jerking, even in demanding graphics applications or games. Gold-plated contacts and double shielding of the cable ensure maximum conductivity and trouble-free transmission.
Funkcijos
Supported video format: 4K/2K@120Hz, 5K@60Hz or 8K@30Hz
Transfer digital HD content to displays connected via DisplayPort
Supports resolutions up to max. 8K/30 Hz
Supports color depths up to max.: 24-bit RGB
Supports HDCP and DPCP encryption