APC Replacement Battery Cartridge #2
Gamintojas: Schneider Electric
Prekės kodas (MPN): RBC2
Prekės kodas (MPN): RBC2
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 88,37 € | |
| S2 | - / - | 89,27 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 151.00 mm |
| Gross height (mm): | 94.00 mm |
| Gross weight: | 2.77 kg |
| Gross width (mm): | 64.00 mm |
| Net weight: | 2.50 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 215.20 g |
| Plastic (No PET): | 53.80 g |
| Tare weight (kg): | 0.27 kg |
| TI weight (kg): | 2.50 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Battery |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Producer: | Schneider Electric |
| Warranty: | 24 month(s) |
Aprašymas This is designed by APC by Schneider Electric exclusively for APC UPSs for complete compatibility with the intelligent battery management system. APC RBCs are safe, reliable and contain a minimum number of connections saving valuable time. Because APC RBCs are hot-swappable, no network downtime is required in order to install them. Funkcijos Long battery life Fully assembled for easy hot-swap installation Re-usable packaging with clear instructions on how to properly dispose of spent batteries |
| Gross depth (mm): | 151.00 mm |
| Gross height (mm): | 94.00 mm |
| Gross weight: | 2.77 kg |
| Gross width (mm): | 64.00 mm |
| Net weight: | 2.50 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 215.20 g |
| Plastic (No PET): | 53.80 g |
| Tare weight (kg): | 0.27 kg |
| TI weight (kg): | 2.50 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Battery |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Producer: | Schneider Electric |
| Warranty: | 24 month(s) |
Aprašymas
This is designed by APC by Schneider Electric exclusively for APC UPSs for complete compatibility with the intelligent battery management system. APC RBCs are safe, reliable and contain a minimum number of connections saving valuable time. Because APC RBCs are hot-swappable, no network downtime is required in order to install them.
Funkcijos
Long battery life
Fully assembled for easy hot-swap installation
Re-usable packaging with clear instructions on how to properly dispose of spent batteries