APC RACK PDU 2G,METERED,ZEROU,20A/208V
Gamintojas: APC
Prekės kodas (MPN): AP8858
Prekės kodas (MPN): AP8858
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S5 | - / - | 1066,95 € | ||
| S1 | - / - | 1032,56 € | ||
| S3 | - / - | 1083,48 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Nominal input voltage, v: | 200V, 208V, 230V |
| Input frequency, hz: | 50/60 |
| Output interface: | (18) IEC 320 C13, (2) IEC 320 C19 |
| Nominal output voltage, v: | 100V, 200V, 208V, 230V |
| Input current, a: | 20 |
| Weight, kg: | 2.93 |
| Width, mm: | 56 |
| Depth, mm: | 44 |
| Height, mm: | 902 |
| Certification: | CSA C22.2 No. 60950, IEC 60950, METI Denan, UL 60950-1, VDE |
| Input connection: | IEC-320 C20 |
Rack PDU 2G, Metered, ZeroU, 20A, 208V, (18) C13 & (2) C19, IEC320 Cord APC Metered Rack Power Distribution Units (PDUs) provide active metering to enable energy optimization and circuit protection. User-defined alarm thresholds mitigate risk with real-time local and remote alerts to warn of potential circuit overloads. Metered Rack PDUs provide power utilization data to allow Data Center Managers to make informed decisions on load balancing and right sizing IT environments to lower total cost of ownership. Metered Rack PDUs include real power monitoring, a temperature/humidity sensor port, locking IEC receptacles, and ultra low profile circuit breakers. Users can access and configure Metered Rack PDUs through secure Web, SNMP, or Telnet Interfaces which are complimented by APC Centralized Management platforms using InfraStruxure Central, Operations, Capacity, and Energy Efficiency. |
| Nominal input voltage, v: | 200V, 208V, 230V |
| Input frequency, hz: | 50/60 |
| Output interface: | (18) IEC 320 C13, (2) IEC 320 C19 |
| Nominal output voltage, v: | 100V, 200V, 208V, 230V |
| Input current, a: | 20 |
| Weight, kg: | 2.93 |
| Width, mm: | 56 |
| Depth, mm: | 44 |
| Height, mm: | 902 |
| Certification: | CSA C22.2 No. 60950, IEC 60950, METI Denan, UL 60950-1, VDE |
| Input connection: | IEC-320 C20 |
Rack PDU 2G, Metered, ZeroU, 20A, 208V, (18) C13 & (2) C19, IEC320 Cord
APC Metered Rack Power Distribution Units (PDUs) provide active metering to enable energy optimization and circuit protection. User-defined alarm thresholds mitigate risk with real-time local and remote alerts to warn of potential circuit overloads. Metered Rack PDUs provide power utilization data to allow Data Center Managers to make informed decisions on load balancing and right sizing IT environments to lower total cost of ownership. Metered Rack PDUs include real power monitoring, a temperature/humidity sensor port, locking IEC receptacles, and ultra low profile circuit breakers. Users can access and configure Metered Rack PDUs through secure Web, SNMP, or Telnet Interfaces which are complimented by APC Centralized Management platforms using InfraStruxure Central, Operations, Capacity, and Energy Efficiency.